سیاسی

اهدای ۱۳۴ اصله درخت زرشک به نیازمندان توسط باغداران روستای افین

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس، خداداد مظاهری‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف ترویج طرح شجره طیبه، باغداران خیر روستای افین از توابع شهرستان زیرکوه به منظور کمک به نیازمندان و محرومان تعداد ۱۳۴ اصله درخت زرشک باغ خود را به نیازمندان اهدا کردند.
وی با بیان اینکه این طرح در راستای جمع‌آوری زکات اجرا می‌شود، تصریح کرد: کمیته امداد در راستای احیاء و ترویج سنت‌های حسنه در بین احاد جامعه با کمک و یاری مردم سخاوتمند، نیکوکاران، حامیان، مشترکان در راستای توسعه مشارکتهای مردمی و تقویت اصل همبستگی اجتماعی با صحت عملکرد و جلب اعتماد عمومی اقدام به اجرای طرحهای مختلف میکند که یکی از این طرحها، طرح شجره طیبه است که شیوه مناسبی برای کمک به نیازمندان است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی زیرکوه افزود: در طرح شجره طیبه باغداران خیر یک یا چند اصله درخت خود را به عنوان زکات مستحبی به نیت کمک به فقرا و نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار می‌دهند تا به صورت صدقه جاریه محصول آن به دست نیازمندان برسد.
مظاهریفر ادامه داد: درختانی که مشمول طرح شجره طیبه می‌شوند دارای شناسنامه مستقل هستند بدین صورت که بر روی این درختان پلاک نصب می‌شود و درآمد به دست آمده از آنها به سه روش بین نیازمندان توزیع می‌شود.
وی گفت: محصولات این درختان یا توسط باغدار بین نیازمندان توزیع می‌شود، یا به کمیته امداد تحویل داده میشود تا به دست نیازمندان واقعی برسد و یا به صورت پرداخت وجه نقد معادل ارزش محصول از طرف باغدار انجام میشود که در هر سه حالت نیازمندان از این طرح بهرهمند میشوند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی زیرکوه اضافه کرد: درختان پلاک‌کوبی شده زرشک هستند که انتظار می‌رود با توجه به پتانسیل شهرستان در آینده باغداران و خیرین شهرستان تعداد بیشتری از درختان باغات خود را در قالب طرح شجره طیبه به نیازمندان اهداء کنند.
مظاهریفر در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه باغداران خیر و نوعدوست شهرستان از آنها دعوت کرد برای افزایش برکت در محصولات خود بخشی از این محصولات را برای کمک به نیازمندان اختصاص دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا