افزونه جلالی را نصب کنید. 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022
1
اقدامی خداپسندانه از گروه جهادی دانشجویی ام الائمه قاین

اهداء قرآن با خط بریل به دانش آموزنابینای قاینی/آرزودارم حافظ کل قرآن شوم

  • کد خبر : 46264
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۵۵
اهداء قرآن با خط بریل به دانش آموزنابینای قاینی/آرزودارم حافظ کل قرآن شوم
زمانی که به امیرحسین گفتم که برایش قرآن هدیه آورده ایم وخنده ای که برلبانش جاری شد بهترین وارزنده ترین نتیجه کارم را دراین اردوهای جهادی گرفتم.

به گزارش نسیم قائن ، می‌توان در یک کلمه گفت که مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی است. اما این عبارت توضیح دارد؛ همان‌گونه که خود جهاد توضیح دارد. آغاز این سازندگی، ساختن خود می‌باشد. به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خود سازی است؛ همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است. این گذر از خود و اجابت حق بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر برای آدمی می‌ماند. در طی این سفر، تذکر و همیاری به یکدیگر در پیمودن پلکان رشد و کمک به سایرین برای ساختن فضای فرهنگی و مذهبی محیط نیز حاصل می‌آید. در کنار این مزایا، رسالتی بر دوش جهادگران است و آن توسعه فرهنگ محرومیت زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید در مردم منطقه است. یکی دیگر از اهداف جهادی نیز سازندگی عمرانی، فرهنگی، علمی و بهداشتی در منطقه است. در اردوی جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه در آن ابعاد، می کوشند که خود را ساخته و رضوان الهی را کسب کنند.
گروه جهادی دانشجویی ام الائمه بسیج دانشجویی شهید مفتح قاین درتابستان سال جاری با هدف خدمت بی منت به روستائیان درمناطق محروم راهی روستای محمدآباداز توابع قاین می شوند تا انچه که مدنظرآنهاست اعم از برنامه های فرهنگی،علمی،آموزشی ،محرومیت زدایی را طی این دوهفته درروستا باجان ودل ارائه دهند،اين سخن از آن روست که جهادگران در اين اردوها کتاب نمينويسند؛ بيانيه و شعار نميدهند؛ بلکه با عمل صادقانه و مخلصانه خود، سبک زندگي اسلامي را ارائه داده، در رواج آن با تکيه بر نيت الهي و اخلاق حسنه، ميکوشند. آنان زيست مؤمنانه را در کنار يکديگر تجربه ميکنند و پس از پايان دوره، به ترويج آن ميپردازند.
اعظم گلی مسئول این گروه جهادی می گوید درطی این مدت دانشجویان درکنار زیباسازی مدارس که یکی از اهداف این گروه بود با ارائه کلاس های اموزشی کامپیوتر،نقاشی،ریاضی،احکام،حفظ قرآن وبرگزاری ادعیه ومناجات وبرنامه های فرهنگی درروستا با امیرحسین 9ساله که نابیناست آشنا می شوند وبه استعدادش در حفظ قرآن پی می برند.
وی می گوید:امیرحسین درطی این مدت درکلاس های حفظ قرآن شرکت می کرد وتوانست تعدادی از سوره های جزء آخر قرآن و20آیه از سوره بقره را حفظ کند،لذا از همان جا استارت تهیه قران با خط بریل درذهنمان افتاد وبا توجه به اینکه امیرحسین در دبستان رشد قاین نیز تحصیل می کرد وزمینه آموزش هم فراهم بود تصمیم گرفتیم قرآن را برایش تهیه کنیم ودراردوی راهیان نور غرب کشور که دانشجویان دانشگاههای مختلف حضورداشتند موضوع مطرح شد وهزینه توسط دانشجویان جمع آوری گردید وقرآن خریداری شد ودرجلسه ای که با حضور مسئول بسیج دانشجویی درمنزل امیرحسین برگزارشد قرآن را به امیر حسین تحویل دادیم
خانم گلی می گوید:زمانی که به امیرحسین گفتم که برایش قرآن هدیه آورده ایم وخنده ای که برلبانش جاری شد بهترین وارزنده ترین نتیجه کارم را دراین اردوهای جهادی گرفتم.
امیرحسین صالحی که غم از دست دادن پدر وبرادرش در یک سانحه رانندگی هنوز درچهره اش هویداست آرزو دارد که حافظ کل قرآن شود ومی خواهد که برایش دعاکنند تا به آرزویش برسد.

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=46264

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.