سیاسی

انگلیس و آمریکا با ما کار نمی‌کنند و ما هم به آنها باج نمی‌دهیم/ چینی‌ها و روس‌ها را جایگزین می‌کنیم

به گزارش نسیم قائن ، اسدالله عسگر اولادی امروز در نشست خبری سومین همایش فرصت‌های بازرگانی و سرمایه گذاری ایران و چین گفت: به روابط ایران با چین باید به نگاه دراز مدت داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در مورد مسدود شدن برخی حساب‌های بانکی ایرانیان در چین اظهار داشت: در این حوزه باید به روال قانونی عمل کرد. دانشجویی که در چین کار تجاری انجام نمی‌دهد نباید در حسابش رقم بالایی باشد و اگر باشد باید مالیات آن را بپردازد.
* چین آماده است معادل صادرات به ایران از ما کالا وارد کند
عسگر اولادی افزود: چین آمادگی دارد تا مطابق آنچه به ما کالا می‌فروشد، از ما کالا بخرد و صادرات ایران به چین بر واردات آن‌ها به ایران فزونی دارد.
وی بیان داشت: باید تلاش کنیم تا صادراتمان را به چین افزایش دهیم و سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با اشاره به تجارت ۴۰ میلیارد دلاری ایران و چین اظهار داشت: غربی‌ها در این رابطه حسادت می‌کنند زیرا قرار بود این ۴۰ میلیارد دلار از غرب خریداری شود اما ما از شرق می‌خریم.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به حادثه برای نفتکش سانچی در آب‌های چین گفت: ما گله‌ای در این رابطه از چین نداریم.
* به انگلیس و آمریکا باج نمی‌دهیم
وی با اشاره به اینکه بانک‌های انگلیسی و آمریکایی با ایران کار نمی‌کنند اظهار داشت: ما هم به آنها باج نمی‌دهیم زیرا ما کشور مستقلی هستیم و می‌توانیم در دنیا دوستان دیگری مثل چین و روسیه داشته باشیم.
عسگراولادی با بیان اینکه کشور چین سالانه ۶ تا ۶٫۵ درصد رشد اقتصادی دارد، بیان داشت: این رقم بسیار قابل ملاحظه و حائز اهمیت است و برای سال ۲۰۱۸ هم پیش‌بینی می‌شود که این رشد به ۷ درصد برسد.
* صنعت خرده فروشی چین از آمریکا پیشی گرفت
وی با اشاره به اینکه چین کشور کوچکی نیست که بتوان از تجارت با آن دست کشید، گفت: صنعت خرده فروشی چین ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد دلار گردش دارد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه چینی‌ها در دنیا از آمریکای‌ها نیز در تجارت پیشی گرفته‌‌اند گفت: در حالی که صنعت خرده فروشی امریکا ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار است، چینی‌ها در این مورد به رقم به ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد دلار رسیده‌اند.
عسگر اولادی با تأکید بر اینکه روابط تجاری ایران و چین از پیشینه بسیار بالایی برخوردار است، گفت: بنابراین نباید با برخی گمانه‌زنی‌ها آن را تیره کرد زیرا ایران و چین دو کشوری هستند که تحت هر شرایطی از جمله تحریم‌ها با هم همکاری‌ داشته‌اند و به نظر می‌رسد روابط تجاری آنها گسست ناپذیر است.
به گزارش فارس: سومین همایش فرصت‌های بازرگانی و سرمایه گذاری ایران و چین در تاریخ ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا