سیاسی

انقلاب مردم را از اوج ذلت به اوج عزت رساند/ انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید مظلوم است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه،ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی گفت: در این ایام خجسته پیروزی انقلاب اسلامی که امام از آن تعبیر به نور میکرد و ایامی که هنوز معطر به ایام فاطمیه است همه شما را به رعایت تقوای الهی و حفظ حدود و قوانین الهی دعوت می کنم..
وی افزود: مسئله معاد از حدودی است که انسان را بیشتر به رعایت تقوای الهی می رساند.
امام جمعه قاین با بیان این که در هفته های گذشته عوامل پیروزی مسلمین را در ابتدای بعثت پیامبر برشمردیم. لکن از حوادث تاریخی هم استفاده می کردیم و برخی از دوستان شاید خیال بکنند که ما تاریخ اسلام را نقل می کنیم گرچه این در جای خودش خوب است اما بحث ما عواملی هست که موجب پیروزی چشمگیر پیامبر اسلام (ص)در صدر اسلام بود. واز این جا به بعد بحث تغییر می کند و سوال اینجور طرح می شود که آن مسلمانانی که آن همه پیروزی را کسب کردند چه شد که بعد از رحلت پیامبر(ص) دچار انحطاط و سقوط مسلمانان شدند؟
خطیب جمعه قاین با اشاره به مباحث علم تجربی گفت: همچنانکه عالم طبیعت و این کره خاکی و کرات آسمانی براساس قوانین الهی به حیاط خود ادامه می دهند، همه اینها براساس قوانین هستند و دانشمندان علوم تجربی تمام سعی و تلاششان بر این هست که این قوانین را کشف کنندو خود جوامع بشری نیز بر اساس قانون مسیر خود را طی می کنند.
وی ادامه داد: درک قوانینی که بر جوامع بشری حاکم هست هم درک آن و هم کاربرد آن به مراتب ضروری تر از قوانینی است که بر پزشکی ، شیمی و زیست شناسی ما حاکم است.
حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد: متاسفانه این قوانینی که در جوامع ما طی می شود اینگونه نیست که دانشمندان تجربی ما بتوانند به آن دست پیدا کنند و این قوانین فقط بر اولیای خدا و پیامبران خدا وحی الهی می شود.
قرآن کریم می فرماید: اگر جوامع بشری ایمان بیاورند و تقوای الهی را وجهه همت خودشان قرار دهند ما از زمین و آسمان درهای خیر و رحمت الهی را برایشان می گشاییم.
وی افزود: این قوانین خیلی زیادند و در مباحث مختلف خانواده،تربیت اولاد و اثرات آن و.. که در خطبه های آینده نماز جمعه به آن خواهیم پرداخت.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه خطبه های به یکی از این قوانین که در سوره عنکبوت به آن اشاره شده است پرداخت وگفت: آیا مردم فکر می کنند همین که به زبان بگویند ما ایمان آوردیم اینها رها می شوند و به امتحان کشیده نمی شوند. نه اینها اشتباه می کنند زیرا که در هر جامعه ای که نسیم هدایت برآن جامعه بوزد و پیامبری مبعوث شود و در ایران فقیهی سوته دل موجب ترغیب و هدایت مردم بشود یقین داشته باشید که پشت هر هدایتی مسئله امتحان پیش خواهد آمد و این یک قانون است و حال اینکه تمام انسانهایی که قبل از این امت اسلام وجود داشته اند همه اینها را به امتحان کشانده ایم.
وی ادامه داد امیرالمومنین(ع) می فرماید: زمانی که این آیات بر پیامبر نازل شد من متوجه شدم که جامعه اسلامی و مسلمانان بعد از رحلت پیامبر خدا به امتحان سختی آزموده خواهند شد و این آمادگی را داشتیم.
امام جمعه قاین به تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: دوروایت ۷۵ روز و ۹۵ روز بعد از رحلت حضرت زهراقید شده است که علمای ما هردوی این روایات را پاس می نهند و این ایام بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر با فاطمه زهرا(س)والگوپذیری از این بانوی بزرگوار است.
خطیب جمعه قاین به روایتی از زمان رحلت پیامبر (ص) و در زمان غسل دادن ایشان اشاره کرد وگفت: هنوز امام علی(ع) وجمعی از یاران در حال غسل دادن پیامبر بودند که یکی از خلفای به نام پیامبر در حجله عایشه را کوبید و خواست که امام علی(ع) برای بیعت با خلیفه جدید برود ودر جواب حضرت فاطمه زهرا(س) که می گوید خلیفه مردم در حال غسل دادن رسول خداست می گویند مردم این گونه صلاح دانسته اند کهخلیفه شخص دیگری باشد و اگر علی با خلیفه جدید بیعت نکند خانه واهلش را به آتش می کشیم.
از اینجا به بعد حوادثی به وقوع پیوسته و خطبه هایی حضرت زهرا دارند که در هفته های آینده ذکر خواهد شد.
وی ادامه داد: حضرت زهرا می فرمایند :مردم بر منِ زهرا مصیبتهایی وارد آمد که اگر این مصیبتها بر روزگار وارد می آمد روزگار را تیره وتار می کرد.
امام جمعه قاین در بخش دیگری ازخطبه های نماز جمعه با اشاره به وقایع قبل از انقلاب گفت:حکومت ممکن است که با کفر دوام بیاورد اما با ظلم دوام نمی آورد زیرا که ظلم چراگاهی بس خطرناک است.
وی افزود: از اینکه مورچه ای را بی جهت زیر پای خودمان له کنیم تا اینکه جان انسانی پیامبرگونه را بستانیم ظلم است.
امام جمعه قاین خطاب به حاضرین گفت: برادارن وخواهران مراقب باشیم که این موضوع خیلی حساس است و ظلم به این نیست که انسان آشکار ا حقی را ضایع کند، گاهی کنایه ای می تواند دلی را بشکند که این دل شکستن می تواند به گونه ای دستگیر انسان گنهکار شود.
حجت الاسلام رحمانی اظهارکرد: رژیم گذشته رژیمی سلطه گر بود عموما پادشاهان این چنین هستند که قدم به هر زمینی بگذارند آن جامعه را به فساد می کشانند و انسانهای باتقوا را ذلیل می کنند و انسانهای جاهل و فاسق را بر گُرده مردم سوار می کنند.
وی ادامه داد: من تعجب می کنم که برادران و خواهرانی بر خان نعمت انقلاب که شناژ آن بر فندانسیون خون هزاران شهید گرانقدر ومظلوم نهاده شده است و اینک این افراد در کنار هزاران نعمت انقلاب نشسته اند و افسوس رژیم گذشته را می خورند.
آنها فکر می کند که شهر قاین در آن زمان آسفالت داشت. جاده های روستایی آسفالت شده بود و از آب و نعمات دیگر برخوردار بود. ودر حالی که هیچ کدام از این امکانات را نداشتند
حجت الاسلام رحمانی گفت: ای کاش یک سالنهای همایش بحث آزادی بود تا انسان می نشست واین ظلم وستم ها به صورت سلسله درسهایی گفته می شد.
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت: دوران انقلاب دوران بسیار مبارکی بود.دورانی که همه با هم برادر و خواهر شده بودند و با وحدت و پیروی از رهبری فرزانه کاخ ستمشاهی و شاهی را که هزاران سال بر مردم سوار شده بودند و مردم را تحقیر می کردند ،سرنگون کردند.
وی گفت: مردم خاطرات تاج الملوک را بخوانید و ببینند که از مردم به گدا تعبیر می کرد. و آنها را گدا صفتان می خواند .
حجت الاسلام رحمانی گفت: انقلاب توانست این مردم را از اوج ذلت به اوج عزت برساند. و درروایت داریم که هر کسی که با شرایط آزادی و وحدت همراه باشد او از آزادی برخوردار خواهد بود و برعکس اگر کسی شکر این نعمت را نداشته باشد و وحدت را برهم بزند و از رهبری فرزانه تبعیت نکند این آزادی و استقلال از او گرفته خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا