سیاسی

انقلاب اسلامی ما مدیرانی با روحیه جهادی می خواهد/ بسیجیان در مبارزه با کرونا بدون هیچ منتی خوش درخشیدند

حجت الاسلام وافی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که انقلاب اسلامی ما از وجود مردمی است که با اطاعت از ولی فقیه این انقلاب را به پیروزی رساندند گفت:
انقلاب اسلامی ایران ریشه در فطرتها دارد ،ریشه در فطرت بشریت و آرمانهای انبیاء وآزاد مردانی دارد که به بشریت هویت دادند و آنها را از زیر یوق استعمارگران و جنایتکاران و زورمندان خارج کردندو
وی ادامه داد: انقلابی که ریشه در فطرت بشر یعنی عدالتخواهی و معنویت گرایی و تسلیم در برابر خدا دارد، طبیعی است که ماندگار است و این انقلاب ما آرمانهایی همچون استقلال،آزادی ،جمهوری اسلامی را داراست و چون این انقلاب روی آرمانهای خود ایستاده است ۴۲ سال است که به حول و قوه الهی سربلند است.
حجت اسلام وافی با اشاره به به برخی از کشورهایی که در این سالها انقلاب کردند اما چند سالی بیشتر دوام نیاوردند گفت: آنها یا به شرق ویا غرب گرویدند و آرمانی نیز نداشتند و مهم تر از همه رهبری قوی و با صلابت نداشتند و لذا انقلابشان دوامی نداشت .
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه قاینات دفاع از مظلومین را از آرمانهای رهبر کبیر انقلاب ذکر کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران از تمام مظلومین عالم دفاع کرده است وبرایش شیعه و سنی و غیر مسلمان هم نداشته است.
وی ادامه داد: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی با وجود همه شاخ و برگها و حکومتهای نظامی که شاه و مستشاران نظامی آمریکا در داخل کشور داشتند نتوانستند جلوی ورود امام(ره) را بگیرند چرا که مردم به صحنه آمدند ،مردمی که یک اقیانوس بی کران هستند و وقتی در یک جا جمع می شوند و در کنار یکدیگر قرار می گیرند هیچ قدرتی توان برخورد با آنها را ندارد.
وی ادامه داد: رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی ایران اتکا به مردم سالاری دینی است که مردم را چه در جنگ و چه در اقتصادمقاومتی و سازندگی وارد صحنه کرد.
حجت الاسلام وافی به نقش رهبری در این موفقیتها نیز اشاره کرد و گفت: چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب نیز ولایت فقیه نقش خود را به خوبی ایفاکرده است که حتی دشمنان ما نیز از این نقش آفرینی متحیر هستند.
حجت الاسلام وافی در ادامه با اشاره به مشکلات و کاستی هایی که در کشور وجود دارد نیز گفت:انقلاب اسلامی ما مدیرانی با روحیه جهادی می خواهد و قطعا اگر نگاه مسئولین ما به داخل باشد با وجود منابع عظیمی همچون نفت و گاز و پتروشیمی و معادن قوی و اقلیمی که کشور ما دارد بسیاری از مشکلات اقتصادی ما برچیده می شود.
وی ادامه داد: مدیریت جهادی یعنی این که میدانی کار شود و باتوجه به توانایی ها برنامه ریزی صورت گیرد .
این مقام مسئول ادامه داد: مدیریت زمان جنگ ما یک مدیریت میدانی بود و ما نیاز به مدیران میدانی همانند مدیران دوران جنگ تحمیلی داریم.
حجت الاسلام وافی با بیان این که هرمسئولی روحیه جهادی داشته باشددر کارش موفق خواهد بود و مشکلات حل خواهد شدگفت: برای رسیدن به منویات رهبری خیلی بایستی کار شود و مجلس هم گام هایی برداشته است اما تا اجرایی شدن کامل آن فاصله زیادی داریم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در پاسخ به این سوال که نقش سپاه و بسیج را در عرصه های مختلف دفاعی و حمایت از مردم و سازندگی و … چگونه می بینید گفت: بسیج و سپاه در هر عرصه ای وارد شده است بسیار موثر بوده اند واگر سپاه و بسیج در جنگ وارد نمی شدند ما موفق نبودیم.
وی ادامه داد: در این دوران نیز حضور بسیج را در زلزله کرمانشاه ،سیل خوزستان،سیل لرستان ،مشکلات فاضلاب اهواز ومهم تر از همه در کرونا و طرح شهید سلیمانی که توانست کرونا را مدیریت کند دیدیدم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قاین ادامه داد: حضور سپاه و بسیج تاثیر شگرفی در جریان سیل و زلزله های اخیر داشت و مردم هم این ها را خوب می بینند و چه بهتر که مسئولین ما هم این روحیه بسیجی را در خدمتگذاری داشته باشند.
وی افزود: بسیجیان در مبارزه با کرونا بدون هیچ منتی خوش درخشیدند.
حجت الاسلام وافی به نقش آیت الله مصباح یزدی در پیروزی انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: اسلام شناسی و معنویت و تقوا و ولایت پذیری و ولایت مداری این شخصیت بزرگ در طول دوران قبل و بعد از انقلاب بسیار زبانزد بوده است و قطعا رمز موفقیت این مرد بزرگ ولایت پذیری ایشان بوده است.
وی ادامه داد: شهید سلیمانی نیز از جمله مردانی بود که کار بزرگی در عالم کرد و نتایج کار سردار در آینده مشخص خواهد شد و این موفقیت هم به دلیل ولایت پذیری ایشان بود
حجت الاسلام وافی اضافه کرد: سردار سلیمانی مرد عمل بود و کاری کرد که حتی سران فلسطین و سایر کشور ها می گویند شهید سلیمانی شهید ایران و عراق و سوریه نیست بلکه او شهید قدس است و باز هم تکرار می شود که اطاعت پذیری از ولایت فقیه رمز موفقیت سردار سلیمانی بوده است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قاین در بخش پایانی سخنان خود با شاره به نگرانی دشمن گفت: آنها فهمیده اند که کشورهای اسلامی بیدار شده اند و ترسشان از این است که ولایت فقیه را الگوی خود قرا ردهند
وی افزود:آنها از بیداری اسلامی،از حضور مردم در همه صحنه ها و از حضور رهبران دینی به عنوان فردی که قلمرو جمهوری اسلامی ایران در اختیارشان است نگرانند و می ترسند که مسلمانان از انقلاب اسلامی و ولایت الگو بگیرند و آن وقت است که عرصه بر آنها تنگ خواهد شد و نمی توانند ثروتهایشان را چپاول کنندو این کشورها دیگر تو سری خور نخواهند شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا