سیاسی

انقلاب، انقلابی و انقلابی گری افتخار است

به گزارش نسیم قائن ، محمدرضا فرخی طی یادداشت وارده به نسیم قاین نوشت:
انقلاب از ریشه قَلب مصدر باب انفعال به معنی زیر و رو کردن و در اصطلاح تغییر اساسی در وضعیت موجود است و انقلابی کسی است که تغییر عمیق تا حذف ریشه های پوسیده قبلی و اصلاح اساسی در وضعیت موجود را دنبال می کند و انقلابی گری نیز آیین، باور و شیوه انقلاب و روحیه انقلابی برای تغییردر ساختار، باورهای غلط و فضای آلوده و غیر قابل قبول برای مدیریت بهترارزشهاست .
البته این ارزشها ممکن است در جوامع مختلف، متفاوت باشند مانند انقلاب های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی که عمدتاً در جوامع غربی و در دنیا اتفاق افتاده و دارای سابقه است یا این ارزشها الهی و سعادت بخش روح و جان است مانند آنچه که بعنوان انقلاب اسلامی و انقلاب ارزشهای معنوی و فرهنگی در تشکیل نظام اسلامی رخ داد و رژیمی فاسد و ظالم در داخل و تشکیلاتی حقیر و وابسته ی به خارج مرزها را معدوم و نظامی اسلامی را بر پایه احکام الهی بنیان نهاد .
این انقلاب، متفاوت با دیگر انقلاب ها که صرفاً رفاه و تأمین نیازهای دنیوی و تغییرات فیزیکی را دنبال می کند، انقلاب در ارزشهای فرهنگی و معنوی و ادامه قیام حضرت سید الشهدا(ع) در احیای دین و احکام بر زمین مانده الهی و با هدف سعادت و عاقبت به خیری امت رسول الله و به تأسی از آیات الهی إنَّ اللهَ لا یُغیّرُ ما بقومٍ حتّی یُغیّروا ما بانفُسهم و در چتر حمایت صاحب امر و الزمان رخ داد و انقلابی تا ظهور حجت حق است که پرچم پر افتخار آن به صاحب اصلی آن تقدیم خواهد شد .
تأکیدات اخیر و دعوت به جهاد کبیر و پرداختن به موضوع انقلاب و حمایت از انقلابی گری و ضرورت انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن قوای برخواسته از انقلاب اسلامی توسط حضرت آقا را نیز در همین راستا می توان ارزیابی کرد که همان دغدغه پیامبر(ص) از ترس محروم ماندن امت اسلام از الطاف الهی و عاقبت به خیری است. اما این فراخوان همراه با تکرار و تأکید، نگرانی و تأمّلاتی را هم برای دلسوزان نظام اسلامی و منتظران فرج ایجاد نموده است و سئوالاتی را سبب شده است که مگر چه اتفاقی افتاده است یا در حال انجام است که ایشان در ماه های اخیر و در همه بیانات خود آحاد ملت و ارکان دولت و دولتمردان را به این مهم فرامی خوانند .
آیا انقلاب در بخش هایی از حکومت در خطر نفوذ قرار گرفته است ؟ آیا انقلابی گری کنونی منافع کشور و امکان صدور آنرا فراهم نمی کند یا انقلابیون از مبارزه با بدخواهان و زیاده خواهان فتنه گر سیاسی و عقیدتی در داخل و خارج از مرزها دچار غفلت، خوش بینی و خستگی شده اند .
پاسخ سئوالات فوق را در مرور حوادث انقلاب اسلامی در سه دهه ی گذشته می توان جستجو کرد چنانکه سکولارها، غرب زده ها و طالبان قدرت در داخل و استعمار جهانی همیشه از استقرار قدرتمند انقلاب اسلامی احساس خطر داشته و جنایات متعددی را مرتکب شده اند و خطر فتنه انگیزی این جماعت و جبهه برای انقلاب ملت ایران و نظام اسلامی به اشکال مختلفی وجود داشته و بروز نموده است و چیز جدیدی نیست . هر چند ممکن است از شیوه و ابزار سخت و نرم فراوان و سازمان شده ای برخوردار شده باشد .
انقلاب اسلامی با تکیه بر وعده یاری خداوند إن تَنصروا اللهَ یَنصُرکُم راه خود را در نشر معارف قرآنی و حمایت از مستضعفان ادامه داده و امروز ریشه های آن علی رغم کثرت موانع و مانع تراشی های مزدوران داخلی و دشمنی استکبار جهانی در اقصی نقاط جوامع اسلامی در حال نفوذ و جوانه های آن در حال بالغ شدن است .
لذا از معدود سکولارها و قدرت طلبان سلطنت خواه یهودی صفتی که بارها خداوند از آنها نام برده وامت اسلامی را بیم داده که مانند رویه آنها در پیش نگیرند و یا دشمنی استعمار و صهیونیسم جهانی که فروپاشی اتحاد آن روز بروز آشکارتر می شود تا زمانی که در درون ارکان نظام برای آنها جایی باز نشود؛ نمی توان احساس خطر داشت و باید به یاد داشت که در جامعه اسلامی گروهی گنهکار و غافل از حق و حقیقت از صدر اسلام وجود داشته اند و خطاب أنا الغفّار خداوند هم دلالت بر کثرت این افراد در میان مؤمنین دارد که بایستی در برابر وجود این افراد نیز هوشیار بود اما این گروه هم هیچگاه نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و وجود آنها برای انقلاب اسلامی خطری به حساب نمی آید .
توکل بر خدا و یاری جستن انقلابیون امتحان داده هشت سال دفاع مقدس از قرآن و ائمه معصومین (ع) که انواع تحریم و فتنه های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته اند آنها را بیش از پیش مطئمن و آب دیده کرده است و با آموزه های سخت و نرم آیات الهی واعدوا لهم مستطعتم من قوّه در آمادگی کامل دفاع از کیان اسلامی و صدور انقلاب اسلامی به سر می برند و آزمون ایمان و اخلاص جوانان انقلابی و جهادی در تلاش برای توسعه و آبادانی کشور و حفظ عزّت ملت و انقلاب اسلامی، انقلابی گری را مورد حمایت واقعی قرار داده است و قابل مقایسه با صدر اسلام نیست .
پس انقلاب، انقلابیون و انقلابی گری نه تنها تضعیف نشده بلکه از قدرتی الهی، قانون مند و حضوری جهانی برخوردار شده است که با یک اشاره رهبری نظام، در بسیجی عمومی طومار تفاله های وامانده از تفکرات سرمایه داری، سلطنت طلبی و نفاق و هر آنچه که در کمین نظام اسلامی باشد را در هم خواهد پیچید .
اما نفوذ، نفاق، اشرافی گری اضلاع مثلثی است شوم که از داخل و خارج کشور همچنان حمایت و هدایت می شود و در فضای اخیر و بویژه در دستگاه های دولتی، جریان سودجو و فرصت طلبی را به طمع انداخته تا برای کسب قدرت و منصب ضمن بزک اضلاع این مثلث شوم که باورهای مردم و ارزش های انقلاب را هدف قرار داده است با انکار اصل دشمنی، تلاش نماید در مسیر سیاه نمایی و تخریب رقبای سیاسی و انتقام گیری اجرایی گام بردارد و منفعت طلبی قومی و قبیله ای و نفس امّاره را در دستور قرار دهد و با بازی با سرمایه انسانی و حذف نیروهای متعهد و انقلابی خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن و چوب غفلت لای چرخ حرکت انقلاب بگذارد .
در این جهت انتشار اخبار مربوط به حقوق های نجومی، پاداش های با کمترین بها و بهانه، اضافه کاری های تبعیض آمیز و بدون کمترین کار اضافی، زخم زبان ها و حذف نیروهای متعهد، قاچاق و جولان کالاهای خارجی لوکس و غیر ضرور، ارائه تسهیلات به سفرهای خارجی، ترورهای شخصی و شخصیتی، وعده های پوچ و افزایش غیر معقول مطالبات از نظام، ارائه گزارشات کاری غلط و اغراق آمیز برای حفظ نام و نان، تبعیض و فساد و روزمرّکی اداری، قومی گری و قبیله گرایی در مدیریت ها، افزایش انتصابات دوستانه و رفاقتی، افت شاخص های فرهنگی و آموزشی و افزایش آسیب های این حوزه ها، اشاعه دروغ و تهمت، فرار قانون مند از فریضه امر به معروف و نهی از منکر. . . و ده ها صفت خبیثه دیگر که در برخی عملکردهای اداری قابل مشاهده است و یا در گزارشات مستند و خبری رسانه ها منتشر می شود شاید بخشی از رفتاری است که باید با آن مقابله کرد و نیازمند یادآوری روزهای انقلاب و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است .
بیم غفلت جامعه در هیاهو و جدال ناصواب احزاب در سیاست داخلی و خارجی و نیز فراونی آسیب های اجتماعی و هجوم فرهنگی که با عِدّه و عُدّه فراوان بر آحاد جامعه و خانواده برنامه ریزی و تحمیل می شود از جمله واقعیت های تلخ مقابله درونی با آرمانهای انقلاب و فهم درست اهداف شوم مثلث نفوذ، نفاق و اشرافی گری است که شناخت و درک پاره ای از آن بسیار سخت و بخشی آبادی گرایانه است . همچنین انتظارات اشتغال، معیشت و آرزوهای جوانان را به امروز و فردا انداختن می تواند دلیل دیگری بر ضرورت حفظ روحیه انقلابی و جهادی در برابر فتنه و توطئه های برنامه ریزی شده داخلی و خارجی باشد .
تغییرات شکلی، سطحی و ساختار نمایشی که همچون تغییرات دکورآسیونی، مدت طولانی از عمر دولت و مدیریت ها را شامل و اغلب با حذف ردپای رقیب سیاسی در دستگاه های دولتی انجام می شود و بدون هیچگونه اولویت و برنامه ای از مشق غیرخلّاقانه و دیکته حزبی تبعیت می نماید نشان از فاصله جدی با نیازهای واقعی جامعه دارد که بدلیل عدم برخورداری از توانایی لازم برای مقابله با خطرات احتمالی یکی دیگر از دلایل دعوت به بازگشت به خود و انقلاب می تواند باشد .
مسئله افزایش چشمگیرهزینه های جاری دستگاه های دولتی در سال های اخیر و در مقابل کاهش قابل توجه ساعات کاری و حضور مؤثر مدیران خارج از وقت اداری در محل کار، علی رغم بر زمین ماندن طرح ها و برنامه های نیمه تمام دولت و امور مردم و افزایش طول عمر پروژه های نیمه تمام – که متأسفانه جز تزریق ریال و دلار راه و چاره ای از خلاقیت و مشارکت برای آن متصورنیست – و همچنین انتظار چندین ساله ای که فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار از پروژه های صنعتی و اشتغالی دارند، روحیه ای انقلابی می خواهد تا توان مادی و معنوی و مشارکت جامعه را به سمت و سوی صحیح هدایت و بیت المال را حفظ نماید .
غفلت رسانه ای موجود در بیان واقعیت ها و نقد عملکرد دولتمردان به عنوان یک وظیفه اساسی و در مواردی عدم تحمل و انتقاد پذیری دولت و آلودگی فضای مجازی در ورود به عرصه های خصوصی افراد و دسترسی و انتشار اطلاعات عمومی کشور و از طرفی ارتزاق رسانه های نوشتاری و مجازی از بیت المال و قلم فرسایی حزبی و دیکته نویسی افکار پشت پرده و پنهان گروه های مورد اشاره و عمدتاً خارج نشین که در معرض قضاوت مردم نیستند، میدانی است تأثیر گذار که مدام و بصورت زنجیره ای، نفوذ – نفاق و اشرافی گری را به برکت یارانه دولتی و کمک های هدفمند و برنامه ریزی شده گروه های معاند دنبال می نماید که نیازمند نظارت انقلابی و حساسیت عملکردی در حوزه فرهنگ و اطلاع رسانی می باشد .
و بالاخره در مواجهه کشور با بحران آب، انرژی، بیکاری، آسیب های اجتماعی و فرهنگی – آموزشی و . . . که همه و همه در انتظار نتیجه معادلات سیاسی و بهانه و فرمول تعامل با غرب که بخشی از آن دشمنان قسم خورده ما هستند تعریف می شود و نیز شناخت دیگرانی که در کمین غارت مواد خام و منابع سرمایه ای ما هستند، نیازمند انقلابی عمل کردن و حفظ انقلابی آرمانهای امام و رهبری در استقلال و آزادی وعدم وابستگی به شرق و غرب می باشد و امروز در پسا برجام که گشایش بسیاری از روابط و امور کشور مشروط به اقدام غرب و آمریکای جنایتکار شده است خود نوعی از وابستگی و سنگ اندازی در مسیر حرکت رهایی بخش انقلاب اسلامی ارزیابی می شود که نیازمند اقدام و مقابله انقلابی است .
و در پایان دل دادگان به غرب و مهره های مؤثر در موارد مورد اشاره باید بدانند که انقلاب ما مردمی، عزّت آفرین و برخوردار از ریشه قرآنی و الهی است و در لبیک به رهبری معظم این انقلاب؛ انقلاب و روحیه انقلابی و انقلابی گری را تا محو هرگونه توطئه، وابستگی، سلطه و اشرافیگری عوامل بدخواه انقلابیون و دستگاه های انقلابی بعنوان یک افتخار حفظ و پیگیری خواهد نمود و مثلث نفوذ، نفاق و اشرافی گری را رسوا و نابود خواهد کرد .
إن شاء الله تعالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا