سیاسی

انعقاد تفاهم‌نامه بین بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی و استان قدس رضوی

به گزارش نسیم قائن ،
مهدی هنری، صبح امروز(۷ دی ماه) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با توجه به پیگیری صورت گرفته با آستان قدس رضوی در خصوص مشارکت در طرح اشتغال کشتارگاه شترمرغ سربیشه، تفاهمنامه سه جانبه­ای بین سازمان اقتصادی رضوی، سازمان بسیج سازندگی استان و تعاونی شترمرغ داران افق آینده کویر سربیشه انعقاد شد.
وی افزود: این تفاهم نامه پیرامون همکاری، مشارکت و سرمایه­گذاری برای احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری زنجیره پرورش شترمرغ با ظرفیت ۵۰۰۰ قطعه شترمرغ پرواری و یک واحد مادر به ظرفیت ۵۰ خانواده و یک واحد کشتارگاه صنعتی به ظرفیت تقریبی کشتار ۵۰ قطعه در سربیشه به منظور تولید گوشت و محصولات جانبی شترمرغ منعقد شده است.
سرپرست بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: براساس این تفاهمنامه سازمان بسیج سازندگی در شناسایی، انتخاب و معرفی بهره برداران با اولویت فارغ­التحصیلان دانشگاهی جویای کار، همکاری در مراحل ساخت و بهره‌برداری در بحث ظرفیت­های فنی و اجرایی و تسهیل‌گری و پیگیری ارتباطات تعاونی با دولت و استانداری را بر عهده دارد.
هنری تصریح کرد: سازمان اقتصادی رضوی تهیه طرح توجیهی زنجیره محصولات شترمرغ و همچنین تهیه نقشه­ ها و تاییدیه­ های لازم از مراجع ذی صلاح، تأمین اعتبار مورد نیاز اجرایی زیر ساخت­ها تا سقف۲۰درصد، ارائه دانش فنی در تمامی مراحل، تامین نهاده های مورد نیاز بهره برداران، پیگیری تخصیص تسهیلات بانکی مور نیاز طرح و بازار یابی محصولات تولیدی بهره برداران و عرضه با برند رضوی را پیگیری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: تعاونی مذکور نیز زمین و آب و برق مورد نیاز اجرای طرح به میزان ۴۰ هکتار و اخذ مجوزهای قانونی مربوطه و افزودن اعضای تعاونی با همکاری بسیج سازندگی را عهده‌دار است.
سرپرست بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در این خصوص پیگیری و مکاتبات لازم با استاندار و مدیر کل جهادکشاورزی انجام گرفته که با مساعدت استانداری در موضوع تامین زمین و مجوزها تاثیر گسترده ای در ایجاد اشتغال پایدار در استان و حمایت از کارگاه های پرورش شترمرغ در سطح استان خواهد داشت.
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا