سیاسی

انجام ۳۱۷مورد عملیات آتش نشانی در قاین طی یکسال گذشته

اسماعیل فتاح مسئول ایستگاه آتش نشانی قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارداشت: طی یکسال گذشته ۳۱۷ مورد عملیات آتش نشانی در شهرستان قاینات که شامل ۱۸۶مورد اطفاء حریق و۱۳۱مورد امداد نجات بوده است انجام شده است.
وی این عملیات ها را شامل حریق مواد خشک،حریق مایعات قابل اشتعال وحریق وسایل برقی وگازی در اطفاء حریق وچاه افتادگی،گیر کردن در کوه،تصادفات جاده ای،گیرکردن در آسانسور،گیرکردن انگشتر در دست ،همکاری در رفع آبگرفتگی معابر ومنازل،نجات خودروهای گرفتاردر آب،دفع خطر حیوانات موذی وخطرناک نظیر مار وسگ وحشی در عملیات امداد ونجات ذکر کرد وگفت:دراین عملیات ها ۴نفر نجات یافته اند و۲۰مصدوم به بیمارستان منتقل شده اندو۳نفر نیز فوت کرده اند.
مسئول ایستگاه آتش نشانی قاین با بیان این که در طی یک سال گذشته ۹۰مورد بازدید ایمنی وتایید ساختمان ها واماکن اداری وتجاری توسط نیروهای آتش نشامی قاین انجام شده است گفت:۱۷۰ساعت آموزش به ۲۵۰۰نفر از دانش آموزان مدارس سطح شهر ومهد های کودک به صورت تئوری وعملی نیزآموزش داده شده است.
وی تعداد آموزش های لازم به پرسنل ادارات وکارخانجات واصناف را ۱۸ساعت آموزشی برای ۲۵۰نفر بیان کرد.
فتاح گفت: در طی یکسال گذشته در دایره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قاین ۷۲۰۰مورد تلفن های مزاحم تلفنی نیز به ثبت رسیده است.
مسئول ایستگاه آتش نشانی قاین با تشریح برنامه های روزآتش نشانی در قاین گفت: صبح روز پنج شنبه مراسم زیارت عاشورا همراه با غبار روبی گلزار شهدابا حضور مسئولین شهرستانی در محل آتش نشانی قاین برگزار خواهدشد.
وی برگزاری رژه موتوری وخودرویی آتش نشانی قاین وحضور دانش آموزان ومهدهای کودک در محل آتش نشانی را از دیگر برنامه های این روز اعلام کرد.
در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.
طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا