سیاسی

انتقاد معاون شهرسازی ومعماری وزیر راه وشهرسازی از تاخیر چند ساله طرح تفضیلی شهر قاین

به گزارش نسیم قائن ، دکترمحمد سعید ایزدی ایزدی معاون شهرسازی ومعماری وزیر راه وشهرسازی در جلسه ستاد بازآفرینی محلات شهر قاین که شب گذشته در فرمانداری قاین برگزار شد اظهارکرد: شهرستان قاینات از جمله شهرهایی است که در طرح بازآفرینی قراردارد و تاکنون در سه محله آن طرح هایی اجرایی شده است ..
وی با بیان این که صرفا باید به دنبال طرح هایی باشیم که در اولویت اول ونیاز مردم منطقه است گفت: دراجرای این طرح ها نیاز به یک همکاری همه جانبه از سوی مردم ومسئولین است وماهم به دنبال بهتر شدن شرایط برای شهروندان هستیم.
ایزدی با بیان این که در هر محله باید نیاز ها به صورت جدا گانه وتفکیک شده ارائه شود گفت: برنامه ها ی اجرایی باید بر اساس نیاز منطقه ریخته شود و برای تحقق برنامه بایستی تقسیم کار کرد و قطعا مدیریت مشارکتی باعث تحقق واجرای برنامه ها خواهد شد .
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی گفت: اکثر آسیب های اجتماعی در حوزه های حاشیه نشین شهر اتفاق می افتد و راه کاهش آسیب های اجتماعی از طریق برنامه های فرهنگی است ودر کنار کارهای عمرانی باید آموزش و برنامه های فرهنگی نیز در دستور کار باشد .
ایزدی با بیان این که با توجه به شرایط خشکسالی مالی خیلی نباید به اعتبارات دولتی وابسته بود گفت: آنچه که از منابع نقدی وغیر نقدی در توان داشته باشیم با مقدورات انجام می دهیم اما فضای مشارکتی هم نباید فراهم شود
معاون شهرسازی ومعماری وزیر راه وشهرسازی درادامه اظهارکرد: تعهد کرده ایم که سالانه ۲۷۰ محله را با ساخت و خدمات وارائه تسهیلات به مردم مناطق اجرایی کنیم و همه اینها فرایند زمان بر است وحداقل یک بازه زمانی ده ساله طول خواهد کشید که بتوانیم طرح های خودرا اجرایی کنیم .
وی با انتقاد از تاخیر چند ساله در طرح تفضیلی شهر قاین گفت: طرح تفضیلی باید با نظر کارشناسی شده وبا نظر وشهردار و اعضای شورا و مردم تهیه شود نه این که در کلان شهر ها برای طرح تفضیلی و جامع یک شهر تصمیم گرفته شود و روند اجرایی آن ده سال به طول انجامد و لذا مسئولین امر هرچه سریعتر دراین زمینه تجدید نظر کرده ودر صورت نیاز نسبت به جابه جایی مشاور طرح اقدام شود .
دکتر روستا عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی شهری کشور نیز دراین جلسه با بیان این که در شهرستان قاینات طرح های بسیار خوبی در محور تاریخی شهر می توان اجرایی کرد گفت: شهرداری طرح خودرا ارائه دهد و پس از بررسی طرح بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون به شهر قاین کمک خواهد شد و دراجرای طرح شهرداری ومیراث باید تملک ومرمت را همزمان در دستور کار قراردهد .
وی با اشاره به مشکلی که در خصوص زمین های وقفی در این طرح ها وجود دارد گفت: خراسان جنوبی به عنوان استان پایلوت در اجرای همکاری با سازمان اوقاف قراردارد وبسته های تشویقی برای اوقاف نیز در نظر گرفته شده است.
روستا گفت: تمامی املاک وابنیه باارزش اوقاف باید احصاء ودر کارگروه اوقاف موضوع مطرح وبااستفاده از بسته های تشویقی که با اوقاف داریم و از ظرفیت های زمین اوقافی می توان در این طرح ها استفاده کرد .
وی ادامه داد:با وزارت کار،سازمان بهزیستی و شبکه ملی سمن ها نیز توافق نامه هایی بسته به استانها ارسال شده است و این توافق های ملی باید اجرایی شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا