سیاسی

انتقاد شدید استاندار خراسان جنوبی از عملکرد ایمیدرو و ایدرو

به گزارش نسیم قائن ، محمدمهدی مروج‌الشریعه عصر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در گزارش صنعت و معدن استان پیگیری عملکرد بیلان پر رنگ است اما مشکلات باقی می‌ماند و اصل داستان این است که درخواست جلسه با حضور ایمیدرو داریم.
وی افزود: در فولاد قاین ایمیدرو وارد شده و سرمایه گذار در ادامه کار به دلیل مشغله فراوان سرمایه‌های بیشتری نمی‌تواند بپردازد و مکرر در دفتر کرباسیان جلسه برگزار کردیم اما جلسه قاطع و روشن می‌خواهیم که ایمیدرو تکلیف فولاد قاین را مشخص کند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: فولاد قاین لنگ لنگان بین زمین و آسمان می‌چرخد و این موضوع نیازمند پیگیری قاطع در کشور است و باید تکلیف روشن شود.
مروج‌الشریعه افزود: در زمینه همکاری ایمیدرو و ایدرو در استان چیز خاصی نداریم و شمش منیزیم هم مشکلی است که با شریعتمداری در میان گذاشتیم که بگذارید دست بخش خصوصی در این زمینه باز شود اروپا برای این صنعت سر و دست می‌شکنند اما بی دلیل درب کارخانه بسته است و چرا باید واحدی که مشتری خارجی در اروپا دارد درب آن بسته باشد؟ درخواست ما ازوزیر این بود که یا در استان مدیر بگذارید تا مشکل را حل کند یا با ایمیدرو و ایدرو مشکل را حل کنید.
وی بیان کرد: بهترین زغال سنگ ایران را در طبس داریم آنجا هم یک مسأله با ایمیدرو و یک موضوع با شرکت بهره‌برداری و فولاد مبارکه داریم و رفتاری را با زغال سنگ می‌کند که قطعه سازان با خودرو سازان می‌کند.
استاندار گفت: با ایمیدرو ملاقاتی داشتیم و چند طرح به نظر خواهی گذاشتیم و در ۵ طرح توافق داشتیم که برای ۵ هزار نفر اشتغال دارد اما چه زمانی قرار است عملیات اجرایی را آغاز کنند و چه چیزی نیاز دارند.
مروج‌الشریعه افزود: مدیران استان باید پیگیری بیشتری در وزارتخانه خود داشته باشند و سرمایه گذار بیشتری برای استان جذب کنند.
وی بیان کرد: سرمایه گذارانی که اهل تولید و تولیدکننده هستند برای این استان نعمت است مثلا کویرتایر نگین شرق است و واحدهای کاشی و غیره و همه اینها فقط یک درخواست دارند و اگر قرار است این منطقه مملو از واحدهای فعال باشد آنها یارانه تسهیلات هم نمی‌خواهند آنها فقط یارانه حمل کالا و یارانه حمل مواد اولیه می‌خواهند که دولت باید همکاری کند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: وقت آن رسیده که بعد ۴۰ سال تقسیم بندی موضوعی مکانی استانها داشته باشیم و نمی‌شود موضوعی خاص برای همه در نظر گرفته شود.
وی اظهار داشت: در زمینه آب وضعیت خراسان جنوبی وخیم‌تر از سیستان و.لوچستان و خراسان رضوی است و نامه نگاری‌های زیادی انجام شده و مطالعه آب از چابهار تا مشهد مطالعه شده است.
مروج‌الشریعه افزود: آبرسانی با تانکر برای بیش از ۴۶۰ روستا میسر نیست و حل این مشکلات نیازمند تدابیر ویژه در کشور است و انتطار ما از وزارت نیرو بیشتر از این بوده است.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا