سیاسی

انتقادامام جمعه زیرکوه به نمایندگان مجلس دهم در رای اعتمادبه وزیران

به گزارش نسیم قائن،از زیرکوه ، حجت الاسلام والمسلیمن غلامرضا مرتضائی نیا امام جمعه زیرکوه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبتهای اخیر به وفات سلمان فارسی و شهادت عمار یاسر سحابه بزرگوارپیامبردر ۹۳ سالگی در جنگ صفین اشاره کرد و گفت: عمار نماد بصیرت و روشنگری بود و در جنگ صفین مدام مشغول سخنرانی بود و روشنگری می کرد .
وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی های خود مرتبا می گویند این عمار ، و این به خاطر این بود که عمار دو خصوصیت داشت ، یکی اینکه وظیفه شناس بود و دیگر اینکه بصیرت افزایی می کرد .
امام جمعه زیرکوه خطاب به مردم با بیان اینکه عمارهای زمان شما هستید ، گفت: اگر مقام معظم رهبری در بعضی از سخنرانی های خود یک کدی را بیان می کنند شما باید آن را بگوئید و یک زمانی می گفتند روحیه انقلابی ، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل و اینها را شما به عنوان عمارهای زمان باید بیان کنید ، چرا که شاخصه اصلی عمار بصیرت افزایی آن بود .
وی به شهادت آیت الله مرعشی نجفی اشاره و بیان داشت: این عالم بزرگ عمری را در ترویج تعلیم و تربیت شاگرد گذراند .
امام جمعه زیرکوه به روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: اصلاح فرهنگ عمومی محور همه کارهاست و باید مراقب نفوذ دشمن از طریق فرهنگ بود ، چرا که آقا می فرمایند: نفوذ اقتصادی و امنیتی در مقابل این نفوذ فرهنگی کمتر است و نباید بگذاریم که این فرهنگ سنتی و خوب ما را از بین ببرند .
وی تاکید کرد: یک بی حجابی و یا کم حجابی نباید در زیرکوه باشد و جوانان ما بصیر و آگاه باشند و نگذراند فرهنگشان را از بین ببرند .
مرتضائی نیا تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی یک شورای راهبردی است و آنچه در شورای فرهنگ عمومی که نخبگان در ان حضور دارند مصوب می شود باید اجرا شود .
وی افزود: انحراف فرهنگی پوکی جامعه را به دنبال دارد و دنباله آن عرضه اسلام آمریکایی است و فرهنگ آمریکایی به جامعه ما می آید و ما باید هوشیار باشیم .
امام جمعه زیرکوه به در پیش بودن اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: درس اربعین حسینی این است که باید خاطره شهادت زنده نگه داشته شود و این حضور نشان می دهد که مکتب حسینی از یک واقعیت و قدرت بالای برخوردار است .
وی افزود: اربعین نماد بصیرت افزایی ، ایستادگی و نماد مبارزه با استکبار است .
مرتضائی نیا چند توصیه خطاب به آنهایی که می خواهند به اربعین مشرف شوند کرد و گفت: اول اینکه مناسک اربعین باید تجلی و مظهر وحدت همه مستضعفان جهان و وحدت امت اسلام و یکپارچگی جهان تشیع باشد و از هر گونه مواردی که باعث اختلاف می شود باید پرهیز کرد.
وی بیان داشت: دومین توصیه این است که هر زائر یک خبرنگار باشد و این فرهنگ شیعه را باید گسترش داد و این روحیه استکبار ستیزی و شهادت طلبی را باید تقویت کرد .
مرتضائی نیا افزود: حفظ روحیه انقلابی گری و حفظ روحیه معنوی و گفتمان مقاومت در اربعین حسینی خیلی مهم است و این را باید افزایش دهیم .
امام جمعه زیرکوه همچنین به اتفاقات هفته گذشته اشاره کرد و گفت: آنچه در مجلس در هفته گذشته اتفاق افتاد ، آن روحیه انقلابی گری و ولایی که نمایندگان باید داشته باشند و در اولین مرحله کار این مجلس کارت زرد گرفت ، این اخطار است به نمایندگان ، چرا که مردم هوشیارند و کار و رفتار شما را زیر نظر دارند و بدانند همان مردمی که به شما رای دادند ، رای خود را در چند سال دیگر پس می گیرند .
مرتضائی نیا گفت: جای بسی تاسف است که وزیری که در مجلس نهم مردود شدو رای نیاورد و اعلام شدکه این وزیر از فتنه گران سال ۸۸ است امااین وزیر در مجلس دهم رای بیاورد
وی تصریح کرد: از این تاسف بار تر این است که باز آن نماینده مجلس بگوید که تا کی شما می خواهید این فتنه را بیان کنید .
امام جمعه زیرکوه خطاب به نمایندگانی که خط قرمزهای این نظام را زیر پای گذاشته اند گفت: فتنه خط قرمز نظام است ، چرا که این نظام را تا مرزی برده بودند که دشمنان می خواستند شاد بشوند و اگر اینها و سایر فتنه ها و توطئه ها را نگوئیم ، دوباره فتنه جدیدی تکرار می شود و آن نمایندگانی که می گویند فتنه را باید فراموش کرد ، خودش فتنه گر مجلس شورای اسلامی است .
امام جمعه زیرکوه از نمایندگان ولایی و انقلابی دیگر و همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا در مقابل این حرفها بایستند و ساکت ننشینند و به بیراهه نروند ، چرا که فتنه خط قرمز نظام است .
مرتضائی نیا در ادامه سخنان خود خطاب به رئیس جمهور گفت: ادبیاتی که به کار می برند ، سنجیده باشد ، یک عده انقلابی نمای ناآگاه که نمی فهمند چه کسانی هستند و این انقلابی گری را چه کسی مطرح کرد و امروز چه کسانی دارند نماد انقلابی گری را بیان می کنند .
وی افزود: انقلابی ناآگاه که نمی فهمند ، آن عده ای هستند که می گویند ما در کنار امام بوده ایم و امروز در مقابل نظام و ارزشهای نظام ایستاده اند و اگر کسی انتقاد دلسوزانه کرد به آن بگوئید بی سواد ،انقلابی نا آگاه و جهنمی و این چه ادبیاتی است که با این نظام و مردم مطرح می کنید .
وی به راهپیمایی ۱۳ آبان و روز فرو ریختن هیمنه استکبار که امام از آن به انقلاب دوم یاد می کنند اشاره و از مردم شهرستان زیرکوه ، دانش آموزان و دانشجویان، مسئولین ، نیروهای نظامی و انتظامی ، سپاه و بسیج و همه کسانی که در این راهپیمایی حضور با شکوهی را به نمایش گذاشتند ، تشکر کرد .
وی در انتهای سخنان خود با تبریک پیروزی مقاومت حزب الله در انتخابات لبنان گفت: انتخابات آمریکا به یک بحرانهایی دچار شده است ، از حمله به ستادهای انتخاباتی و دفترهای حزب ها تا توهین طرفداران دو نامزدها به همدیگر و جنگ افروزی آنها و این کشورهمان کشوری است که دنبال دموکراسی است و خودشو زور گو و خودش را برتر از سایر کشورها می داند و فرهنگ آنها همین است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا