سیاسی

انتشار کتاب “پرستاری و بهداشت محیط” توسط اعضاء هیات علمی دانشگاه قاین

به گزارش نسیم قائن ، زهره برزگری اسفدن با اعلام این خبر اظهارکرد: کتاب ” پرستاری بهداشت محیط ” مطابق سر فصل جدید وزارت بهداشت و درمان با همکاری علی دشتگرد دیگر عضو هیات علمی گروه پرستاری دانشکده پرستاری قاین و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند فروردین ۹۷ منتشر شد.
وی با اشاره به اینکه این کتاب در راستای ارتقاء بخشی کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها تالیف شده است، افزود: کتاب حاضر مجموعه ای کامل در ارتباط با پرستاری و بهداشت محیط است.
عضو هیات علمی دانشکده پرستاری قاین تصریح کرد: پرستاری سلامت جامعه با تلفیق دانش پرستاری با سایر علوم مرتبط با سلامت قادر به شناسایی مشکل حل مسئله و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد برای پاسخگویی به نیازهای جامعه است.
برزگری ادامه داد: محیط به عنوان یکی از متاپارادایم‌های اساسی پرستاری از دیرباز در متون و نظریات پرستاری مطرح بوده و نقش مهم و حیاتی بهداشت محیط بر سلامت و فرایند بهبودی مددجو بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به اینکه این کتاب برا ی رشته پرستاری و مطابق سرفصل‌های دروس وزارت تدوین شده است، بیان کرد: این کتاب در دانشگاها می‌تواند به عنوان منبع تدریس شود.
عضو هیات علمی دانشکده پرستاری ادامه داد: ابتدا مطابق شرح و سرفصل دورس و در راستای رفع نیازهای آموزشی دانشجویان مراحل تالیف انجام می‌شود.
برزگری اسفدن اضافه کرد: پس از داوری کتاب در دانشگاه توسط هیات داوران برای اخذ مجوز مراحل قانونی آن طی می‌شود که گاه این پروسه زمان بر خواهد بود.
وی یادآور شد: این کتاب که با مقدمه ” دکتر عباس حیدری ” استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد همراه است، توسط انتشارات بشری و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند منتشر شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا