سیاسی

انتخاب الگو ی خوب زمینه ساز پیشرفت/بسیجیان به دومقوله اخلاق وعلم توجه ویژه داشته باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در دیدار با بسیجیان شهرستان قاین با اشاره به رحلت پیغمبراسلام(ص)وامام حسن مجتبی (ع)گفت: در قرآن کریم پیغمبر به عنوان الگوی جوامع بشری معرفی شده اند،آنهم یک الگوی رسمی نه یک الگوی موسمی وموردی .
وی ادامه داد: عموم مردم الگوهایی را برای خود انتخاب می کنند که ممکن است از روی یک فیلم ویا موضوعات دیگر الگوبرداری کنند وبعد از مدتی از انتخاب این الگو پشیمان می شوند واحساس شرمندگی می کنند اما وجود مقدس پیامبر اسلام در همه جوانب یک الگوی به تمام معناست که الگو بودن ایشان برای هیچ کس پشیمانی وشرمندگی ندارد .
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به خصوصیات پیغبراسلام(ص)گفت: یک بسیجی قبل از آنی که از جهت امر به معروف ونهی از منکر وصلابت وشجاعت میخواهد به عنوان بسیجی معرفی شود بایستی به لحاظ اخلاقی یک بسیجی باشد .
وی گفت: حضرت محمد(ص)با همین اخلاق کریمانه خود در آن دوران جمع زیادی را به اسلام دعوت کردند ولذا اخلاق در جذب بسیج بسیار تاثیر گذار است .
امام جمعه قاین به بحث علم وتحصیل نیز اشاره کرد وگفت: در بعضی مواقع شاهد هستیم که اشراف زادگانی که ممکن است اهل نماز وانقلاب وارزشهای اسلامی نباشند آنقدر به تحصیل فرزندان خود اهمیت می دهند که حتی ممکن است به مدیران ومعلمین مدارس اعتراض داشته باشند که به حجاب ونماز فرزندماکاری نداشته باشید وفقط هزینه می کنم که از لحاظ تحصیلات فرزندانمان در بهترین مدارس درس بخوانندو در دانشگاه ودر رتبه خوبی پذیرفته شوند، درحالی که باید به موضوع علم در کنار سایر فعالیت ها توجه ویژه شود وبسیجیان نیز باید به موضوع تحصیل خود اهمیت زیادی بدهند وبه عنوان مثال دکتر چمران را به عنوان یک فرمانده ای که هم از لحاظ علمی زبانزد بود وهم از لحاظ کار فرهنگی ودر دوران جنگ از بهترین نیروهای ما بود را الگو قراردهند.
وی ادامه داد: اگر ما بسیجیان به رشد علمی توجه نداشته باشیم ممکن است افرادی که انقلاب ونظام برایشان ارزش نداشته باشد ولی از لحاظ علمی در درجات بالایی هستند ارکان نظام را به دست بگیرند ولذا توصیه ما به شما بسیجیان این است که بایستی شما سربازان بابصیرت باشید وضمن انجام کارهای معنوی وفرهنگی به دومقوله اخلاق وعلم نیز توجه ویژه داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا