سیاسی

امنیت وآرامش کشور مدیون نیروهای نظامی وانتظامی است

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در مراسم تودیع ومعارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین ضمن تقدیر وتشکر از حضور فرمانده انتظامی استان دراین مراسم ، در ابتدای صحبتهای خود با بیان اینکه زمینی به منظور ساخت ستاد فرماندهی انتظامی قاین واگذار شده است ونیروی انتظامی قاین با کمبود فضا در مکان فعلی مواجه است ،گفت: از فرماندهی انتظامی استان درخواست داریم تا مساعدت نمایند کار ساخت این ساختمان هرچه سریعتر آغاز شود.
وی افزود: فرمانداری شهرستان نیز دراین زمینه همکاری لازم را خواهد داشت.
کهن ترابی اظهارداشت: سه مولفه بسیار مهم اقتدار،امنیت وآرامش در نظام جمهوری اسلامی ایران حرف اول را می زند واین امنیت وآرامش در کشور مدیون نیروهای نظامی وانتظامی است .
وی گفت: بین قدرت واقتدار نیز تفاوت است وقدرت برجنبه مادی وابزارهای مادی است واقتدار برمبنای مردم سلاری دینی وبرمبنای خاص مردم است .
فرماندار قاین با اشاره به وضعیت کشورهای همسایه ما گفت: به برکت این اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در کشور امنیت برقراراست وعلی رغم وضعیت های ناامن در کشورهای مجاور ما و تهدیداتی که علیه ایران وجود دارد اما کشور ما با عزت وسرافرازی واقتدار کمترین مشکل رادر منطقه خاورمیانه دارد.
کهن ترابی با بیان اینکه مجموعه ماموریت های انتظامی بسیار گسترده است گفت:حفظ کرامت شهروندان را در همه جوانب باید در نظرگرفت وبا توجه به آسیب های اجتماعی که وجود دارد نیروی انتظامی حافظ امنیت وآرامش برای شهروندان باید باشد.
وی ضمن تقدیر وتشکر از خدمات ۴ساله فرمانده سابق نیروی انتظامی قاین، خطاب به فرمانده جدید نیروی انتظامی قاین گفت: اصل مردم داری واصل ارتباط با مردم را مد نظرداشته باشید وبا همه دستگاههای شهرستان همچون گذشته تعامل داشته ودر چهارچوب قانون به انجام وظایف خود بپردازید.
فرماندار قاین افزود: ظرفیت مردمی شهرستان ظرفیت بسیار خوبی است ومردم این شهرستان پای کارهستند واز ظرفیت ومشارکتهای مردمی در بسیاری از موارد می توان استفاده کرد.
وی اظهارداشت: اطلاع رسانی به مردم باید قوی تر باشد وبخشی از مسائل را که نیاز است مردم درجریان باشند را در تعامل با اصحاب رسانه داشته تا آگاه سازی به مردم صورت گیرد.
کهن ترابی در پایان گفت: آموزش های اجتماعی نیروی انتظامی می تواند نقش موثر وپررنگی در بین مردم داشته باشد.
درپایان مراسم از خدمات ۴ساله سرهنگ امیرآبادی زاده تقدیر وسرهنگ واعظی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی قاین منصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا