سیاسی

امثال شهید حُججی قدرت نرم نظام در برون از مرزها هستند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام محسنی استاد حوزه علمیه قاین در مراسم یادبود شهید محسن حججی که به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران کوثر ومجتمع فرهنگی مهدیه قاین برگزار شد گفت:امام صادق(ع)می فرمایند کسانی که برغربت ما وبرمظلومیت ما وتبیین حقوق ما اهل بیت گریه کنند ویا برمظلومیت احدی از شیعیان ما اشک بریزند وگریه کنند در بهشت درجوار ما خواهند بود.
وی با اشاره به شهادت شهید محسن حججی که به دست خبیثان ونااهلان به شهادت رسید گفت:از این که عزیزی را از دست داده ایم ناراحت هستیم ولی خوشحالیم که این گونه جوانانی داریم که آماده اند حریم غربت ولایت را حفظ کنند وخوشحالیم که این گونه جوانانی داریم از مرگ هراسی ندارندوخوشحالیم که قدرت های نرم نظام جمهوری اسلامی در برون از مرزهای ایران قدرت نمایی وهنرنمایی می کنند .
وی افزود:به راستی چه اهمیتی این جلسه دارد که امام صادق (ع)می فرماید حضاراین جلسه ها وگریه کنندگان این مجالس هم نشین ما در بهشت هستند؟
استاد حوزه علمیه قاین با اشاره به پیام این روایت از امام صادق(ع)گفت:اولین ویژگی این روایت این است که مجلس شهدا مجلس خود اهل بیت است.
وی افزود:دومین ویژگی این روایت این است که انقلاب قوی ای داریم ورهبری هم فرموده اند که در برون مرزها هیچ نگرانی نداریم.
حجت الاسلام محسنی گفت: قدرت سخت افزاری ما که شامل موشکهای ما وبصیرت وآگاهی مردم ما وفرماندهی حکیم وبصیر ماست و قدرت نرم افزاری که شامل فکر وآرمان واندیشه ما واین جوانان پاک وپالایش شده ای همچون شهید حججی است که به برون از مرزهای ما نفوذ پیداکرده اندومرزهای دشمن را شکسته اند وآمریکا از همین نگران است.
وی ادامه داد:این جلسه ،جلسه تجلیل از قدرت نرم انقلاب اسلامی که شهدا هستند می باشد.
استاد حوزه علمیه وامام جماعت مسجد غدیر بیان داشت:سومین پیام وویژگی این روایت این است که شهدای ما به خصوص شهدای مدافع حرم به دست خبیث ترین افراد همانند اهل بیت به شهادت می رسند واین درس دشمن شناسی است.
وی خطاب به شرکت کنندگان دراین جلسه گفت:امروز مهمان افرادی هستید که خونشان به دست خبیث ترین وشقی ترین وپلید ترین افراد وهمراهی ترین افراد با دشمنان اهل بیت ریخته شده است.
استاد حوزه علمیه قاین بیان داشت:چهارمین پیام جلسه غیرت دینی شهید است.
وی افزود:این جلسه ،جلسه احیای غیرت دینی است چرا که شهدای ما مظهر غیورمردانی هستند که چون نگران دینشان بودند غیرت کردند واز عزیزان خود دل بریدند تا دین و حلقه های اتصال ولایت بریده نشود
این استاد حوزه تصریح کرد؛اگر امروزه می بینیم که برخی مردان ما کم غیرت شده اند وبه حواشی وفضای مجازی روی آورده اند به دلیل همین غیرت دینی است .
وی افزود:گاه می بینیم که برخی مسئولین نظام ما در زمان اذان ظهر مشغول سخنرانی هستند واین به دلیل همین فقدان غیرت دینی و کمرنگ شدن غیرت دینی است
حجت الاسلام محسنی ادامه داد:غیرت دینی نماز را احیاء می کند وناموس ما را حفظ می کند ودشمن را معرفی ودوست را عزیز می کند.
وی گفت:شهدا به ما غیرت دینی را یاد دادند؛شهدا یاد دادند که ارزشها وتربیت دینی مهم است
آنها به ما آموختند که از زن وفرزندمی توان دل برید تا دین بریده نشود.
حجت الاسلام محسنی درادامه اظهارداشت:چهارمین پیام این جلسه این است که مقام شهید از سالک بالاتر است چرا که سالک تمام همّ وغمّش این است که خودش را حفظ کند وشیطان در درونش نفوذ نکند اما شهید چون در محضر خداست هم خودش را نجات می دهد وهم کمک میکند که دیگران به مقصود برسند پس به مراتب شهید مقامش از سالک وعارف بالاتر است ودر کل شهدای ما راه یک هزار ساله را یک شبه پیموده است .
استاد حوزه علمیه قاین دشمن شناسی را از دیگرپیام های جلسه یادبود شهدادانست وگفت:
خیلی ها در مسیر رسیدن به هدف تلاش می کنند اما هرتلاشی جهاد نیست بلکه شهدای ما در مسیر راه خود اسوه ونمونه شدند
وی اضافه کرد؛شهدابه یاد داده اند که اگر تلاشی انجام می شود باید در راه خدا باشد ومسیرورای خداست که ماندگاراست.
حجت الاسلام محسنی گفت:تلاش های فرسوده ومادی وتلاش های نفسانی وسیاسی منهای ولایت مثل بدن بی روح است واین روح است که به جسم انسان بها میدهد واین روح است که به تلاش تلاش گران ما حیثیت می دهد
محسنی بصیرت ودشمن شناسی واقدام به موقع وانتخاب دقیق وولایی گونه را از دیگرپیام جلسه امروز یاد وخاطره شهدا دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا