سیاسی

اقدام انقلابی دولت در برابر شرارت آمریکا، حمایت مردم رادر پی خواهدداشت

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت:خودم و نفس اماره خویش و همه شما خواهران و برادران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم.
وی بااشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع)گفت:ایشان حدیث بسیار قابل توجهی را درباره رعایت تقوا بیان می فرمایند : من لم یتق وجوه الناس لم یتق الله ، هر کس در برابر مردم خود را نگه ندارد و بی باکانه در مقابل مردم گناه کند تقوای الهی را رعایت نمی کند .
حجت الاسلام شطی افزود: کسی که ابایی ندارد که حقوق مردم را زیر پا بگذارد ، ابایی ندارد پول مردم را بخورد ، ابایی ندارد سر مردم کلاه بگذارد ، ابایی ندارد ربا بخورد ، ابایی که در ملاء عام شراب بخورد ، ابایی ندارد مرتکب گناه شود در برابر مردم چنین کسی تقوای الهی را رعایت نمی کند . پس یکی از راه های تشخیص داشتن تقوا در انسان ها این است که ببینند آیا گناهان را در برابر مردم راحت انجام می دهند یا نه ، آیا در زمان ارتکاب گناه آن را توجیه می کند و راحت بین مردم به بهانه های مختلف انجام می دهد یا نه ، این راهی است که بفهمیم آیا تقوا داریم .
وی بااشاره به مناسبت های هفته با تبریک روز دانشجو گفت: دانشجو جزء عناصر زنده نگه دارنده جامعه است و اگر دانشجوی ما علمش و تهذیبش در کنار هم باشد و درسش را به این نیت بخواند که بتواند گره ای از گره های مردم را باز کند یا نقشی را در پیشبرد اهداف جامعه مهدوی و امام زمان داشته باشد قطعا هم علمش برکت بیشتری خواهد داشت و هم تهذیبش و ارتقاء معنویش روز به روز سیر صعودی پیدا می کند.
خطیب جمعه نیمبلوک با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی گفت: ایشان به دو نکته بسیار مهم اشاره فرمودند که دقت و اهتمام به این دو نکته بر همه مسئولان واجب است .
اولین نکته ای را که ایشان بیان فرمودند درباره حقوق ها نجومی است ، که ایشان در بیانات خودشان فرمودند این مسئله جزء مسائلی است که مردم منتظر هستند که ببینند واقعا به کجا می رسد ، مردم انتظار دارند که در نظامی که می خواهد عدالت را به مانند امام علی علیه السلام رعایت نماید برخورد قاطعی با کسانی شود که با خیانت بیش از حق خود از بیت المال دریافت کرده اند ، مقام معظم رهبری در بیاناتشان در روز عید فطر مساله حقوق های نجومی را اینگونه تبیین می نمایند که باید مد نظر همه مسئولین به ویژه دولت و قوه قضائیه باشد : این برداشت‌ها نامشروع است، این برداشت‌ها گناه است، این برداشت‌ها خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است .
دومین نکته ای که ایشان بیان فرمودند درباره توافق هسته ای است که ایشان فرمودند اگر مشکلاتی را الآن در اجرای توافق می بینیم و طرف مقابل به تعهداتش خوب عمل نمی کند به خاطر این است که در حصول توافق عجله شد ، ایشان در ابتدای سال نود و چهار در بیاناتشان فرمودند که اگر دولت منتقدان را جمع کند و بتواند نظر آن ها را بشنود و در توافق اعمال کند ولو چند روزی بیشتر طول بکشد ، چند ماهی بیشتر طول بکشد اشکالی ندارد و باید متن توافق محکم و بدون خلل باشد و حتی ایشان بعد از اتمام متن توافق هسته ای به نه مورد تذکر دادند که باید دولت آن هارا لحاظ می کرد که به بیان ایشان به خاطر شتاب برای حصول توافق این دقت ها اعمال نشد . و الآن شاهد هستیم که مجلس آمریکا تحریم هایی را دارد تمدید می کند که به بیان مقام معظم رهبری این کار نقض توافق است و دولت مردان همانگونه که به مردم قول داده اند باید اقدام متقابل و موثری در برابر این شیطنت آمریکت داشته باشند .
دولت و دولت مردان و وزارت امور خارجه بدانند که اگر بر مواضع انقلابی باقی بمانند و اقدام انقلابی در برابر شرارت آمریکا داشته باشند و آمریکا را از کرده خود پشیمان کنند مردم ایران تا پای جان از آن ها حمایت خواهند کرد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا