سیاسی

اقتصاد مقاومتی موفق در سایه اراده دولت وباورداشتن قدرت مردم

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی در دوره توانمندسازی سرگروههای شجره طیبه صالحین شهرستان قاین اظهارداشت:دین اسلام برای تعلیم وتربیت شدن بوده است وماموریت صالحین هم یک ماموریت تربیتی ودر راستای ماموریت پیامبر اکرم(ص) است.
وی گفت:از مربیان وسرگروههای حلقه های صالحین انتظار می رود که خود اهل عمل باشند
قاسمی گفت:در دین اسلام به هرمیزان که یاد گرفته ایم باید عمل کنیم وباید اول از خود شروع کنیم وبعد نزدیکان وسپس به جامعه تحت پوشش خودمان آموزش دهیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری است، گفت:یکی از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب برروی آن تاکید دارند بحث اقتصاد مقاومتی است که ۸سال است رهبری براین موضوع تاکید دارندوبسیج مستضعفین نیز مدت ۴سال است که دراجرای منویات رهبری اقدامات بسیار موثری را انجام داده است هرچند که مدعی نیستیم خیلی موفق بوده ایم اما گام های خوبی نیز دراین راه برداشته شده است.
وی افزود:دردین مبین اسلام هم از اقتصاد به عنوان اعتدال نام برده شده است واین یعنی میانه روی واستفاده درست وبه جا از سرمایه وباید کاری کردکه این سرمایه درمسیر خدمت به مردم باشد.
استفاده از تولیدات داخلی باید سرلوحه کار ما باشد وباید نسبت به تولید داخلی خود حساس باشیم وبا خرید از سرمایه ایرانی از تولیدات داخل حمایت کنیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)با اشاره به این که کشورچین آرام آرام بازارداخلی ما را گرفته است گفت: اگرچه از چین ضربه سیاسی نخورده ایم ولی باید به هوش باشیم که ضربه اقتصادی ما هم ضربه مهلکی است وکم کم به تولید داخل ما ضربه می زند.
وی بیان داشت:اقتصاد مقاومتی متکی به درون کشور است وحتی سرمایه گذاری که از بیرون می آید سرمایه خالصی نیست واین سرمایه گذار قطعا از محل های غیر شرع به دست آمده و وارد کشورمی شود
قاسمی افزود:آنهایی که یکسره داد می زنند که سرمایه گذار خارجی وارد کشور شود حرف حضرت آقارا زیر پا می گذارندودیگر متکی به سرمایه داخل نیستند وازطرفی پول سالمی نیز وارد کشور نمی شود.
وی گفت:اقتصاد ما درون زاست وبرآورد سرمایه کشوربسیار بالاست ومی تواند اقتصاد مارا جواب دهد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)گفت:از اول انقلاب در بخش هایی که روی سرمایه ایرانی وروی نیروی انسانی ایرانی وتفکر ایرانی واندیشه دینی ایرانی متمرکز بوده ایم موفق عمل کرده ایم ونمونه آندفاع مقدس استکهمتکی به داخل بودیم وپیروز شدیم.
ویافزود: در صنایع دفاعی هرجا متکی به داخل بودیم پیروزمیدان بوده ایم.
سرهنگ قاسمی ادامه داد:در صحنه های فرهنگی علی رغم تهاجم فرهنگی وشبیه خون فرهنگی ایستادگی کرده ایم وقراربود که جمهوری اسلامی نباشیم و تسلیم محض اسرائیل باشیم که اینها هیچ کدام نیست ودر امورات کلان فرهنگی نیز ما موفق بوده ایم
وی گفت:در مباحث اقتصادی هم باید روی پای خودمان بایستیم ومردم هم دراین زمینه نقش بسیار مهمی دارند .
قاسمی تصریح کرد؛اگر دولت مردان اراده کنند وقدرت مردم را باور داشته باشند وارزش وجایگاه قدرت مردمی را باورکنند در اقتصاد مقاومتی موفق خواهیم بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا