سیاسی

اقامه نماز عید سعید فطر در قاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با پایان یافتن یک ماه عبادت و بندگی روزه داران به درگاه الهی و آغاز ماه شوال، نماز باشکوه عید سعید فطر صبح امروز درمصلی قاین برگزار شد.
مروز مردم جای جای شهرستان قاینات به شکرانه یک ماه عبودیت و بندگی نماز عید فطر را اقامه کردند، در شهر قاین نیز نماز عید سعید فطر با حضور پر شور مردم و به امامت حجت الاسلام رحمانی امام جمعه این شهر اقامه شد.
حجت الاسلام رحمانی در خطبه های نماز عید فطر با بیان این که ماه مبارک رمضان ماه تحول است اظهار کرد:یکی از وظایفی که دراین ماه بر عهده مومنین گذاشته شده است فلسفه روزی داری است.
وی تحول برای درک لیالی قدر و بهره مند شدن از خان رحمت و مغفرت الهی را از برکات ماه مبارک رمضان دانست و گفت:عید فطر هدیه ای است که از سوی خداوند به مردان و زنان امت داده شده است و درک این روز جای واقعا شکر گذاری دارد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه بیان داشت:این عید نه تنها در منظر خدا بلکه در نگاه همه معصومین از جایگاه ویژه ای برخوردار است .
امام جمعه قاین در ادامه خطبه های عید فطر با اشاره به پدیده فقر آن را در نگاه دین مبین اسلام پدیده ای بسیار زشت و نامیمون دانست و با تاکید برپرداخت فطریه و زکات در بین نیازمندان گفت: مومنین در پرداخت زکات و فطریه توجه ویژه ای به نیازمندان و فقرا داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا