سیاسی

افزایش ۲۳۰ درصدی کشف کالای قاچاق در ۶ ماهه سال جاری در قاین

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ زال بیکی فرمانده انتظامی قاین در جمع نماز گزاران قاین با تبریک هفته نیروی انتظامی ،شعار امسال هفته ناجا را “پلیس هوشمند،امین مردم” عنوان کرد و گفت: امروز یکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا ،پیاده سازی ودنبال کردن موضوع پلیس هوشمند وامین مردم در کشور است.
وی امنیت و احساس امنیت را به عنوان حیاتی ترین نیاز انسان در زندگی اجتماعی و یک واقعیت عینی و ذهنی در حیات اجتماعی افراد برشمرد و گفت: دریک جامعه رو به رشد و توسعه یافته ،نظم و امنیت مطلوب وپایدار بدون مشارکت جدی و مسئولیت پذیری مردم حاصل نمی شود.
زال بیکی در ادامه اظهار کرد: امروز جایگاه نیروی انتظامی در عرصه امنیت کشور و پاسداری از ارزشهای دینی وانقلابی مثال زدنی است ولذا بر همین اساس در حوزه امنیت اخلاقی،مقابله با تهاجمات فرهنگی و درراستای توسعه پایدار وجنگ اقتصادی ومبارزه با کالای قاچاق در جهت تحقق منویات ورهنمودهای مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی گام های موثری برداشته است.
وی به برنامه های هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان ها،نهادها وادارات وکارکنان این فرماندهی در طول هفته نیروی انتظامی ،ایستگاه امدادی ومشاوره و مددکاری در مصلی نماز جمعه،صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور مسئولان اداران و نیروهای مسلح،دیدار با امام جمعه ،ارائه خدمات مردم یاری ودرمانی در مناطق و روستاهای محروم به صورت رایگان،حضور کارشناسان انتظامی و راهور در مدارس و مساجد و ارائه نکات اموزشی به دانش آموزان وشهروندان،برگزاری نمایشگاه آسیب های اجتماعی در مدارس،بازدید از خانواده های شهدا و جانبازان،اهداء خون کارمندان انتظامی و… برگزار خواهد شد.
فرمانده انتظامی قاین در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات این نیرو در شهرستان پرداخت و گفت:در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۱۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۰% افزایش داشته است.
وی از صدور ۱۳۷۸ فقره گواهینامه و ۱۳۱۷ فقره پلاک گذاری وسائط نقلیه در شش ماهه اول امسال در شهرستان قاین خبر داد و گفت: در طی این مدت ۲۶۵۵فقره گذرنامه صادر شده است که نسبت به ۶ ماهه سال قبل۱۳۱ درصد افزایش داشته است.
زالبیکی از برگزاری ۱۷۲جلسه آموزشی وتوزیع ۸ هزار نسخه بروشور آموزشی در بین مردم خبرداد .
فرمانده انتظامی قاین در ادامه با اشاره به آمار تصادفات برون شهری و درون شهری در شش ماه اول سال جاری گفت: از ابتدای سال ۷۰۸ فقره تصادف در سطح شهرستان رخ داده است که نسبت به سال قبل که ۸۶۷ فقره بوده است ۱۸ درصد کاهش داشته است.
زال بیکی از تماس ۴ هزار و ۷۷۱ با ۱۱۰ خبر داد و گفت: همچنین ۵۰۵ مور تماس با ۱۹۷ داشته ایم که از این میزان ۲۲۹ تماس تقدیر از کار کنان بوده است.
وی میزان افزایش تماس ها را نسبت به سال قبل ۱۱ در صد اعلام کرد و گفت: میزان رضایت مندی از کارکنان ۱۲ درصد افزایش و انتقاد از کارکنان ۱۹ درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی قاین با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در طی شش ماهه اخیر در شهرستان قاین گفت: ۲ تن و ۳۰۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر از نوع صنعتی وسنتی در شهرستان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸ درصد افزایش داشته است.
وی تعداد دستگیر شدگان را ۵۰۶ نفر وتعداد توقیف وسائل نقلیه را ۵۸ دستگاه خودرو و موتور سیکلت ذکر کرد.
زال بیکی از کشف تعداد ۶ باند قاچاق مواد مخدر و ۸ خانه تیمی در شهرستان خبر داد .
در ادامه فرمانده انتظامی قاین اشاره به کشف سرقت در ۶ ماهه اول سال جاری در شهرستان داشت و گفت: میزان سرقت نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و کشف سرقت ۱۲ درصد افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا