سیاسی

افزایش ۲ برابری بیکاری در خراسان جنوبی طی یک سال

به گزارش نسیم قائن ، بنا به گزارش مرکزآمار ایران در خراسان جنوبی نرخ بیکاری از ۷٫۲ درصد در تابستان سال گذشته به ۱۳٫۴ درصد در تابستان ۹۵ رسید که این نرخ در مقایسه با بهار ۹۵ که ۷٫۳ درصد بوده است هم افزایش دارد. بنا بر این گزارش، نرخ بیکاری در تابستان گذشته در ۲۱ استان کشور، دو رقمی بود که این میزان در تابستان سال جاری به ۲۴ استان افزایش یافت همچنین در تابستان ۹۴ نرخ بیکاری در ۱۰ استان تک‌رقمی بود که این میزان در تابستان امسال به ۷ استان کاهش یافت.
این گزارش حاکی است نرخ بیکاری علاوه بر خراسان جنوبی در ۵ استان آذربایجان ‌شرقی، بوشهر، تهران، کردستان و کرمان نیزکه تابستان سال گذشته تک‌رقمی بود در تابستان سال جاری دورقمی شده است.
همچنین در بین ۳۱ استان کشور، بالاترین نرخ بیکاری مربوط به استان کرمانشاه با ۲۰.۳ درصد و کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان مرکزی با نرخ ۶.۷ درصد است.
بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری کشور در تابستان سال ۹۴ معادل ۱۰٫۹ درصد، نرخ بیکاری بهار سال جاری ۱۲.۲ درصد و نرخ بیکاری تابستان سال جاری نیز ۱۲.۷ درصد اعلام شده است که روند صعودی دارد. آمار نشان می دهد در بررسی شاخص بیکاری در بین ۳۱ استان کشور از یک سال گذشته نرخ بیکاری در ۱۵ استان افزایش و در ۱۴ استان نیز کاهش داشته و در ۲ استان یزد و همدان بدون تغییر بوده است.
خراسان جنوبی/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا