سیاسی

افزایش ۳۵میلیاردی بودجه سرویس دانش‌آموزان روستایی/ بودجه کیفیت‌بخشی کاهش یافت

به گزارش نسیم قائن ، در لایحه بودجه سال ۹۶، بودجه وزارت آموزش‌وپرورش معادل ۳۱هزار و ۶۸۱ میلیارد و ۵۶۲ میلیون تومان است که این رقم در بودجه سال ۹۵ معادل ۲۸هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان بود.
در لایحه بودجه سال ۹۶، ۱۱۰ میلیارد تومان برای فعالیت‌های تربیت بدنی و ارتقای سلامت دانش‌آموزان اختصاص یافته است که این رقم در بودجه سال ۹۵ معادل ۱۰۰ میلیارد تومان بود، به این ترتیب در بودجه سال ۹۶ اعتبار فعالیت‌های تربیت بدنی ۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
** اعتبار ۲۸۸میلیارد تومانی برای کیفیت‌بخشی
۲۸۸ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان برای کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و توسعه عدالت آموزشی اختصاص یافته است که این رقم در بودجه سال ۹۵ معادل ۳۳۲ میلیارد تومان بود و به این ترتیب در بودجه سال ۹۶ سهم بودجه کیفیت‌بخشی ۴۲ میلیارد تومان کاهش یافته است.
** ۹۴میلیارد تومان برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان روستایی
بودجه اختصاص یافته به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مناطق روستایی معادل ۹۴ میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان است که این رقم در بودجه سال ۹۵ معادل ۵۹٫۶ میلیارد تومان بود بدین ترتیب بودجه مربوط به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مناطق روستایی حدود ۳۵ میلیارد تومان افزایش داشته است.
۷۵ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان در لایحه بودجه سال ۹۶ برای تغذیه رایگان و امور رفاهی دانش‌آموزان مناطق محروم اختصاص یافته است که این رقم در بودجه سال ۹۵ معادل ۶۹ میلیارد تومان بود.
۱۶۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در لایحه بودجه سال ۹۶ به فعالیت‌های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته است.
۱۹۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در لایحه بودجه سال ۹۶ برای سرانه دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است که این رقم در لایحه بودجه سال ۹۵ معادل ۱۷۴ میلیارد تومان بود.
دولت در لایحه بودجه سال ۹۶، ۵۰ میلیارد تومان را برای پرداخت مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان در نظر گرفته است.
جداول مربوط به بودجه آموزش و پرورش در لایحه سال ۹۶ را در ذیل مشاهده کنید:
انتهای پیام/*
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا