سیاسی

افزایش ظرفیت تولید آبزیان به ۲۵۰۰ تن تا پایان سال

به گزارش نسیم قائن ، معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ،روز گذشته در مراسم افتتاح مزرعه حد واسط پرورش ماهی در شهرستان قاینات با با اعلام این خبرگفت: در حال حاضر میزان تولید ماهی و آبزیان در استان ۱۲۰۰ تن می باشد.
وی ادامه داد: این اقدام در راستای تحقق شعار سال و به منظور افزایش سهم آبزیان و گوشت سفید در سبد مصرف خانوارها و در نتیجه حفظ سلامت مردم عملیاتی می شود.
استاندار متذکر شد: بر مبنای اسناد بالادستی صنعت شیلات و آبزی پروری،از سال ۹۸ اقدامات خوبی در زمینه توسعه صنعت شیلات در استان انجام گرفته است.
معتمدیان ادامه داد: خراسان‌جنوبی در شمار ۴ استانی بود که توانست مجوز پرورش ماهی تیلاپیا را اخذ نماید.
وی تصریح نمود: سازمان جهاد کشاورزی در همین راستا نخستین مزرعه حدواسط پرورش تیلاپیا را در قاین راه اندازی کرده است.
استاندار از برنامه استان برای تحقق هزار هکتار مجتمع گلخانه ای گفت و متذکر شد: ۵۰ هکتار از این مجتمع ها برای ایجاد مجتمع‌های شیلات درنظر گرفته شده است.
معتمدیان ادامه داد: اختصاص آب و زمین و پرداخت تسهیلات از جمله برنامه های حمایتی استان برای متقاضیان راه اندازی این مجتمع هاست.
وی به پایین بودن سرانه مصرف ماهی در استان اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی می تواند با افزایش میزان تولید آبزیان و آموزش خانواده ها به اصلاح الگوی مصرف مردم کمک کند.
سعیدی مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در این مراسم گفت: ظرفیت این مزرعه ۱۰ میلیون بچه ماهی در سال است که با بهره برداری آن، بچه ماهی وارداتی به مرحله تولید گوشت می‌رسد.
وی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی از سال ۹۳ پیگیر گرفتن مجوز پرورش ماهی تیلاپیا در استان است و موفق شده به عنوان نخستین استان کشور این مجوز را دریافت کند.
نخستین مزرعه حد واسط پرورش ماهی خراسان جنوبی با هدف تولید بچه ماهی مورد نیاز مزارع پرورش ماهی تاسیس شده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا