سیاسی

افزایش ۱۰ درصدی تلفات جاده ای در محور بیرجند- قائن

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ حسین رضایی ظهر امروز (۴ مرداد) در سومین ستاد ایمنی حمل و نقل خراسان جنوبی اظهار داشت: کل تصادفات استان نسبت به سال قبل ۵ درصد کاهش تلفات جاده ای داشته است.
وی با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی وضعیت تصادفات در ۴ ماه اخیر سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در فروردین سال جاری نسبت به سال قبل ۱۹ درصد کاهش تعداد متوفیان، در اردیبهشت سال جاری یکصد و ۲۹ درصد افزایش تعداد متوفیان نسبت به سال گذشته، در خرداد سال جاری ۳۱ درصد کاهش نسبت به سال گذشته و در تیر ماه ۹۵ یکصد و ۲۷ درصد افزایش تعداد متوفیان نسبت به سال قبل در استان داشته ایم.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه محور بیرجند- قائن افزایش ۱۰ درصدی متوفیان در ۴ ماهه اول ۹۵ نسبت به سال قبل داشته است، تصریح کرد: در طبس و سربیشه افزایش تصادفات داشته ایم.
رضایی به پراکندگی تصادفات در را‌ه‌های استان اشاره کرد و گفت: ۵۳ درصد از تصادفات در راه‌های روستایی و ۴۰ درصد در محور اصلی رخ داده است و بیشترین عوامل تصادفات ۴۷ درصد مربوط به واژگونی، ۴۱ درصد عدم توجه به جلو، ۲۴ درصد تخطی از سرعت مجاز است.
وی در ادامه افزود: ۵۲ درصد سواری و ۴۸ درصد موتور سیکلت در تصادفات مقصر شناخته شده است و بیشترین تصادفات در ساعات ۱۲ ظهر تا ۸ شب اتفاق افتاده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه راه‌های روستایی ۳۵ درصد از کل تلفات را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: محور بیرجند- سربیشه ۳۰ درصد از تصادفات جاده ای را به خود اختصاص داده است.
رضایی به تاثیر نقاط حادثه خیز و مستعد وقوع حادثه در تلفات جاده ای خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: ۷ نفر از متوفیان فروردین ۹۵ به میزان ۴۱ درصد، در نقاط حادثه خیز بوده است و در اردیبهشت ۹۵ نیز ۳۸ درصد، در خرداد ۲۵ درصد و در تیزماه ۹۵ حدود ۶۸ درصد از متوفیان در نقاط حادثه خیز استان بوده است.
وی در ادامه افزود: ۵۳ نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که ۷ مورد از این نقاط حذف شده است و بیشترین نقاط حادثه خیز در پیچ‌های راه‌های استان وجود دارد و اگر بتوانیم حذف ۶ نقطه حادثه خیز دیگر را در اولویت کاری خود قرار بدهیم در کاهش تلفات جاده ای تاثیرگذار خواهد بود.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی به تاثیر هیجانات و مسائل اجتماعی در وقوع تصادفات اشاره کرد و گفت: ۴۴ درصد از تلفات جاده ای استان در تیر ماه ۹۵ ناشی از هیجانات و مسائل اجتماعی بوده است که در سه فقره تصادف ۱۱ نفر به فوت رسیده اند و وضعیت تصادفات در راه‌های روستایی در حال افزایش است.
رضایی با بیان اینکه حذف ۵ نقطه حادثه خیز که سهم بالایی از تلفات جاده ای استان را به خود اختصاص داده است باید پیگیری و رفع شود، تصریح کرد: این ۵ نقطه شامل پیچ خرواج، پیچ نوزاد، کیلومتر ۳۰ تا ۴۵ محور بیرجند- قائن، کیلومتر ۲۵ تا ۳۵ محور قائن – بیرجند و کیلومتر ۱۰ تا ۲۵ محور طبس- بشرویه است.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا