سیاسی

افتخار نیروی انتظامی این است که مجریان قانون هستند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی که صبح امروز در محل ستاد انتظامی قاین برگزار شد ،بیان داشت: جامعه علما ،مراجع تقلید،مدرسین و واعظان مبلغان پیام ذات اقدس الهی هستند وپیامی که از ناحیه خداوند ابلاغ می شود صرف ابلاغ نیست بلکه پیامی که صادر می شود برای اجراست و اگر بنا باشد بر اساس آن پیام هدفی تامین گردد آن هدف با اجرا تامین می شود ولذا طلایه داران اجرا و حراست از اجرای فرامین الهی نیروهای نظامی وانتظامی هستند.
وی در ادامه با اشاره به در مسئله امر به معروف و نهی از منکرگفت: نیروی انتظامی وظایف مشترکی با همه آحاد مکلفی دارند و یک وظیفه ویژه ای هم دارند.
امام جمعه قاین اضافه کرد:در امر به معروف و نهی از منکر ،چند مرحله داریم که مرحله اول قلبی است و اگر ببنید ظلمی صورت می گیرد و معروفی ترک و منکری انجام می شود قلا بایستی ناراحت شوید ودر مرحله دوم که مرحله اقدام زبانی و لسانی که با یک مریض اجتماعی مواجه هستیم باید با زبان تذکر داد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:تا این مرحله همه مکلفین وظیفه مند هستند اقدام کنند و از این مرحله بالاتر که مرحله اقدام عملی و دستگیر نمودن و بازداشت نمودن و حد الهی را جاری کردن است ، این بر عهده نیروهای ویژه ای گذاشته می شود و سایر مردم حق دخالت در جان و آبروی مردم را ندارند.
خطیب جمعه قاین اظهارکرد:افتخار نیروی انتظامی این است که مجریان قانون هستند و قطعا اگر یک لحظه و یک روز و یا یک هفته نیروی انتظامی و پلیس نداشته باشیم چه هرج و مرجی اتفاق می افتد؟
وی درادامه گفت:واژه آزادی متاسفانه از واژه هایی است که می شود با آن بازی کرد و هرکس بگوید من آزادم و اینجاست که قلدرها و اوباشها سوء استفاده بیشتری خواهند کرد و بایستی افرادی باشند که پوزه آنها را بر خاک بمالند تا بدانند در جامعه نظمی وجود دارد.
امام جمعه قاین در پایان گفت:یکی از وظایف نیروی انتظامی حراست است که این حراست اسمشان را توام با قداست قرار داده است.
حجت الاسلام رحمانی خطاب به نیروهای نظامی و انتظامی گفت:کینه افراد وشانتاژ و شایعاتی که علیه شما راه اندازی می کنند ودشمنی هایی که بین شما وجود دارد وادارتان نکند که ذره ای از صراط منحرف شوید و عدالت است که انسان را به رستگاری می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا