سیاسی

افتتاح پلاتو نمایش شهرستان قاین تا پایان سال

به گزارش نسیم قائن ، احمد محبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: جشنواره استانی تئاتر امسال در شهرستان بیرجند برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشنواره‌ها سبب همدلی و همراهی اهالی تئاتر استان می‌شود، گفت: اینگونه جشنواره‌ها یک بستری مناسب برای انتقال تجربه‌ها در استان فراهم می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی افزود: حضور پیشکسوتان عرصه تئاتر در کنار جوانان ظرفیت بسیار خوبی است و سبب انگیزه برای جوانان می‌شود.
محبی تصریح کرد: جاده هنر نمایش، جاده یکطرفه است و توقف در این جاده معنی نمی‌دهد و باید سبقت گرفت، سبقت گرفتن در جاده هنر نمایش سبب ارتقا و پیشرفت کارها می‌شود.
وی ادامه داد: گروه‌هایی که کارهای آن‌ها از شهریور ماه سال گذشته تا ۱۵ شهریورماه امسال به اجرای عموم رسیده است در این جشنواره می‌توانستند شرکت کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: نمایش استان مورد استقبال خوب مردم و مخاطبان قرار گرفته است و این بزرگترین دستاورد نمایش تئاتر است.
محبی با بیان اینکه در جشنواره استانی ۱۰ نمایش انتخاب شدند که کارهای خود را اجرا می‌کنند، اظهار کرد: نمایش‌ها در سال جاری از نظر کیفیت و محتوا نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه نمایشگاه گذر تئاتر امسال در تهران و بیرجند برگزار کردیم، افزود: مهمان جشنواره استانی تئاتر آقای شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی کشور هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین یک ماه پیش نیز پلاتوی نمایش شهرستان قاین کلنگ‌زنی شد و در حال حاضر فنداسیون آن آماده شده است.
محبی با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده برای این پروژه ۲۰۰ میلیون تومان است، عنوان کرد: امیدواریم پلاتوی نمایش قاین تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا