سیاسی

افتتاح پروژه های عمرانی ،فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، طرح هادی روستای نوغاب پسکوه از توابع شهرستان قاین با اعتباری بالغ بر ۱۲۹میلیون تومان در سومین روز ازهفته دولت به بهره برداری رسید.
شیری رئیس بنیاد مسکن شهرستان قاین درمراسم بهره برداری از اجرای طرح هادی روستای نوغاب پسکوه گفت: این طرح جزء طرح هایی است که از اعتبارات سال ۹۴به طول ۱۴۶۰متر سنگ فرش و۳هزارمترمربع زیرسازی وآسفالت با اعتباری بالغ بر۱۲۹میلیون و۵۰۰هزارتومان اجرا شده است .
وی افزود: با اجرای این طرح ۴۳۵خانوارازمزایای آن بهره مند می شوند.
رئیس بنیاد مسکن قاین از دیگر فعالیت های این نهادرا طی یکسال گذشته، اجرای سنگ فرش معابر در۴روستا به متراژ۴۳۲۵مترمربع وبا اعتبار ۱۸۵میلیون ریال،اجرای تک جدول سنگی در۱۳روستا به متراژ۴۱۶۷متر با اعتبار۱میلیاردو۸۳۴میلیون ریال،آسفالت ۱۴روستا به متراژ۴۹هزارمترمربع از محل اعتبارات قیررایگان،پرداخت ۲۴۴فقزهتسهیلات بهسازی مسکن روستایی به مبلغ ۳۶میلیون و۴۵۰هزارریال،صدور سند برای ۵۵۵واحد روستایی وشهری،پرداخت۱۰۹فقزه تسهیلات قرض الحسنه مسکن روستایی به مبلغ۳۱۰۰میلیون ریال،پرداخت تسهیلات تکمیلی مسکن مهر برای ۱۴۶واحد مسکونی به مبلغ ۱۳میلیون و۱۰۰هزارریالومعرفی ۱۴نفر از افراد کم بضاعت به بانک عامل که این افراد پس از اتمام سفتکاری مبلغ۲۰میلیون ریال از حساب ۱۰۰امام (ره)کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.
افتتاح ساختمان دهیاری روستای باراز
ساختمان دهیاری روستای باراز در سومین روز از هفته دولت با حضور مسئولین شهرستان قاین به بهره برداری رسید .
این ساختمان در زمینی به متراژ ۵۰متر مربع وبا اعتباری بالغ بر۳۰میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری ها احداث شده است.
افتتاح میدان امام خمینی(ره)بیهود
میدان امام خمینی(ره)بیهودنیز با اعتباری بالغ بر۸۰میلیون تومان شامل ۱۴۰۰متر سنگ فرش،۱۲۰۰متر جدول گذاری،ست ورزشی،آبخوری و.. در سومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
بخشدار مرکزی قاین در حاشیه افتتاح این میدان از تخصیص اعتباربرای آسفالت راه بیهود به نوغاب پسکوه وساخت سوله ورزشی این روستا خبر داد وگفت: کتابخانه روستایی بیهود در آبان ماه وگازرسانی به این روستا در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
بهره برداری از مسجدوحسینیه روستای تگابند
در سومین روز از هفته دولت با حضور مسئولین شهرستان قاین مسجد وحسینیه روستای تگابند که از سال ۸۹کارساخت آن شروع ودر سال۹۵به پایان رسیده بود رسما افتتاح شد.
این مسجد با اعتباری بالغ بر۱میلیاردو۱۰۰میلیون ریال وبا زیربنای ۶۵۰متر مربع از محل اعتبارات دهیاری ها،اداره اوقاف وامور خیریه وخودیاری اهالی روستای تگابند ساخته شده است.
همچنین سرویس بهداشتی مسجد این روستا با اعتباری بالغ بر۱۷میلیون تومان نیز ساخته شده است که امروز با حضور مسئولین نیز افتتاح شد.
لازم به ذکر است در سومین روز از هفته دولت همچنین کلنگ آب رسانی به روستای شندان عرب به زمین زده شدو از پروژه خط انتقال آب روستای سیدآباد، اولین زمین کبدی ساحلی در روستای نوغاب نیز بهره برداری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا