سیاسی

افتتاح پروژه آبرسانی به شهر قاین با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و۶۰۰میلیون تومان

به گزارش نسیم قائن ، آتشکار رئیس امور آب وفاضلاب شهری قاین در مراسم افتتاح این پروژه گفت:یکی از مهم ترین دغدغه های ما در شهرستان تامین آب شرب مردم است وپروژه ای که امروز به بهره برداری می رسد اجرای خط انتقال ۵۰۰و۶۰۰میلی مترGRPشهر قاین به طول ۳۲۰۰متراست که با بهره برداری از این پروژه ۲۰هزار نفر از مزایای آن برخوردار می شوند.
وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱میلیاردو۶۳۳میلیون تومان در اولین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
رئیس امور آب وفاضلاب شهری قاین از دیگر پروژه این اداره را در هفته دولت آبرسانی به دانشکده قرآنی قاین به طول ۱۱۰۰متر وبا اعتبار۴۰۰میلیون ریال وبرخورداری ۲۰۰نفر از این پروژه وهمچنین آبرسانی به واحد های مسکونی مهر شهر خضری با لوله گذاری به طول ۱کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر ۳۲۰میلیون ریال عنوان کرد وگفت: با بهره برداری از این پروژه ۱۵۰نفر نیز از مزایای این طرح برخوردار خواهند شد.
مهندس آتشکاراظهارداشت: برای تکمیل پروژه های آبرسانی ۱میلیاردو۳۰۰میلیون تومان مورد نیاز است که امیدواریم مسئولین در تخصیص اعتبار نهایت همکاری را با امور آب وفاضلاب شهری قاین داشته باشند.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما در شهر قاین موضوع آب شرب مردم شهر وروستاست لذا اعتبارات بسیار خوبی امسال در مباحث آب گذاشته شده است وجادارد مسئولین شهرستان پیگیر اعتبارات ملی نیزباشند .
یوسفی معاون مدیر کل امور آب و فاضلاب استان در این مراسم گفت: یکی از بزرگترین دغدغه های ما تامین آب شرب مردم استان است ودراین زمینه مشکلات فراوانی داریم .
وی افزود:برای رفع مشکلات آب استان به دنبال سرمایه گذاران در بخش آب هستیم وامیدواریم بتوانیم یکی از برنامه های ما که استفاده از پساب به جای آب در صنعت است را به خوبی مدیریت کنیم .
یوسفی بااشاره به موضوع فاضلاب شهری شهرستان قاین گفت: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات پس از چندین سال فقط ۴۰کیلومتر لوله گذاری انجام شده وهمچنین زمین تصفیه خانه تملک شده است وبه دنبال سرمایه گذار برای اتمام این پروژه هستیم.
وی یکی دیگر از مشکلات حوزه آب را هدر رفت آب در برخی از نقاط استان به دلیل فرسودگی بیش از حد لوله ها عنوان کرد وگفت:اصلاح شبکه های آبرسانی نیاز مند تامین اعتبارات ملی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا