سیاسی

افتتاح و کلنگ زنی ۶ طرح بهداشتی درمانی قاین با حضور وزیر بهداشت

به گزارش نسیم قائن ، دکترعباس حمیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه از سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی و شهرستان قاینات خبر داد و گفت: دکتر قاضی زاده هاشمی و هیئت همراه با سفر به شهرستان قاینات ۵ پروژه عمرانی و خدماتی را افتتاح و بیمارستان دوم قاین را کلنگ زنی خواهند کرد.
وی افزود: در همین راستا کلنیک تخصصی بیمارستان شهداء قاین که با ۷۸۰ متر زیربنا و با اعتبار۱۸ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال،کلنیک غبالگری بیمارستان شهدا با زیربنای ۵۷۵ متر وبا اعتبار ۱۳ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین از تکمیل و تجهیز سالن کنفرانس بزرگمهر قاین با اعتبار۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: دراین سفر مرکز جامع تصویر برداری بیمارستان با ۳۵۰ متر زیربنا و با اعتباری ۴میلیاردریال تکمیل شده است و با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری خواهد رسید.
حمیدی به ساخت همراه سراء بیماربا ظرفیت ۱۶ تخت با کمک خیرین اشاره کرد وگفت: این ساختمان در دوطبقه شامل همراه سرا و نمازخانه و کتابخانه با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است که حدود ۲۲۰ میلیون از هزینه به همت خیربزرگوارتامین شده است.
وی به کلنگ زنی بیمارستان ۹۶ تخت خوابی قاین با حضور وزیر بهداشت اشاره کرد و گفت: بر اساس پیگیری های نماینده شهرستان بیمارستان ردیف اعتباری گرفته است ودر مرحله اول۹ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب در نظر گرفته شده است .
حمیدی مدت اجرای این پروژه را براساس برآورد مشاورین طرح ۳ سال اعلام کرد و گفت: ساخت بیمارستان دوم قاین در زمینی به متراژ۵ هکتار آغاز خواهد شد و این میزان با توجه به نیاز بیمارستان در سال های آتی به ۸تا ۱۰ هکتار افزایش خواهد یافت.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایر پروژه های در دست اقدام شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گفت: پروژه فاضلاب بیمارستان با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه به زودی آغاز می شود.
وی به تکمیل ساختمان دانشکده پیراپزشکی اشاره کرد و گفت:تجهیز کلینیک غربالگری، دستگاه های دیالیز، استقلال دانشکده پزشکی و انتزاع دانشکده پیراپزشکی از عمده درخواست های مردم شهرستان قاینات است که پیگیری آن انجام خواهد شد.
حمیدی گفت: بهسازی اتاق عمل با اعتبار پنج میلیارد ریال، راه اندازی بخش های ایزوله تنفسی با ۶ تخت و عفونی با ۸ تخت در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا