سیاسی

افتتاح نورپردازی قلعه کوه قاین / نیاز ۱ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومانی برای استحکام بخشی وتکمیل نورپردازی قلعه کوه

به گزارش نسیم قائن ،شامگاه امشب با حضور مسئولین شهرستان قاین ، نورپردازی قلعه کوه قاین رسما افتتاح شد.
شاهرخ عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان قاینات در مراسم افتتاح نورپردازی قلعه کوه قاین اظهارکرد:در سال گذشته ۹۵۰ میلیون تومان اعتباردر سه حوزه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سهم شهرستان قاینات بوده است که از این مبلغ بیش از۳۷۰ میلیون تومان در حوزه میراث فرهنگی هزینه شد.
وی افزود: بخش دیگری از اعتبارات بیشتر روی موضوعات مرمت و زیبا سازی آثار تاریخی در مرکز شهر قاین و روستاهای اطراف همچون نیگ و آفریز هزینه شده است.
عباسی ادامه داد:۲۵۰ میلیون تومان اعتبارات ملی برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی شهرستان قاینات بود که از این میزان ۵۰ میلیون برای مرمت مسجد جامع قاین و ۱۰۰ میلیون نیز برای استحکام بخشی و مرمت قلعه کوه قاین در نظر گرفته شده است و ۱۰۰ میلیون نیز برای نورپردازی قلعه کوه قاین هزینه شده است.
رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین با بیان این که مرمت وزیبا سازی آثار تاریخی می تواند محرکی به عنوان گردشگری باشد گفت: هرچه آثارتاریخی زیباتر باشد بر تعداد گردشگران افزوده می شود .
وی گفت: دژ روستای نیک و بازگشایی آن در آینده می تواند زمینه حضور گردشگران به شهرستان قاینات را فراهم کند.
عباسی در ادامه با اشاره به برق رسانی و نورپردازی قلعه کوه قاین گفت: نورپردازی قلعه کوه در سال ۹۳ با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان وبا همکاری مدیریت برق به صورت کارشناسی و زیرزمینی به قلعه کوه انجام شد و از سال ۹۳ به دنبال این بودیم که نورپردازی قلعه کوه نیز انجام شود که با جذب اعتبارات ملی در سال ۹۶ این پروژه ساماندهی شد وفاز اول شامل شمال شرق و غرب قلعه کوه تکمیل شد و برای استحکام بخشی ،دیوار چینی و زیباسازی قلعه کوه وتکمیل نور پردازی که ۱۳هزا رو۷۰۰ متر مربع وسعت دارد ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا