سیاسی

افتتاح مدرسه دوکلاسه روستای امیرآباد سرچشمه با حضور مسئولان بنیاد قلم چی

به گزارش نسیم قائن ، آیین افتتاح مدرسه دوکلاسه روستای امیرآباد سرچشمه با حضور فرماندار شهرستان قاینات، سرپرست معاونت پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و مسئولان بنیاد قلم چی و دانش آموزان و اهالی این روستا برگزار شد.
سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قاینات در مراسم افتتاح این آموزشگاه با ابراز خرسندی از این اقدام بیان داشت: کارهای نیک بنیاد علمی قلم چی همواره ماندگار هست و از ایشان همیشه به نیکی یاد خواهد ماند.
للهی در خصوص ساخت این آموزشگاه گفت: این روستا از مناطق کم تر توسعه یافته شهرستان قاینات بوده، لیکن با درصد بالایی از قبولی در مدارس خاص و رتبه های دانشگاهی روبرو هستیم و خوشبختانه با این اقدام بنیاد قلم چی، دانش آموزان اشتیاق بیشتری به تحصیل خواهند داشت.
وی افزود: هر ساله میانگین آمار جمعیت این روستا و دانش آموزان رو به افزایش هست و طی سالیان آینده تعداد دانش آموزان این روستا از ۲۹ نفر به ۳۷ نفر خواهد رسید.
در مراسم افتتاح این آموزشگاه، به هر دانش آموز یک عدد توپ ورزشی و کیف با حضور معتمدین از سوی بنیاد قلم چی اهداء شد.
ساخت مدرسه دو کلاسه قلم چی با ظرفیت حدود ۲۹ دانش آموز مقطع ابتدایی با ۱۷۳ مترمربع زیربنای فضای آموزشی و تأمین اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال به بهره برداری رسید.
در این پروژه مبلغ هشتصد میلیون ریال توسط بنیاد علمی قلم چی هزینه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا