سیاسی

افتتاح قنات روستای گزنشک شهرستان قاین به نمایندگی از ده پروژه بسیج سازندگی شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز با حضور سردار قاسمی فرماندهی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی ،قنات روستای گزنشک به نمایندگی از ده پروژه عمرانی بسیج سازندگی شهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در این مراسم با بیان این که دفاع مقدس به همت مردم و با تبعیت از رهبری پیروز شد و امروز با گذشت سالها از آن دوران هنوز ایستاده ایم
وی ادامه داد: جهاد همچنان باقی است وتعطیل نشده است و امروز هم جهاد اقتصادی و فرهنگی را در پیش داریم.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد: تسلیم نشدن و سازش نکردن از اهداف دفاع است و این دفاع در مقابل زیاده خواهی است و خواهد بود
سردار قاسمی گفت: موتور محرکه ما مردم هستند و مردم یاری و مردم دوستی وظیفه اصلی بسیج است و دراین دوران هم سپاه با کمک مردم در اجرای پروژه های بر زمین مانده با ادارات همکاری می کند و اعلام آمادگی می کنیم که در هر پروژه ای که نیاز باشد نیروهای ما با تمام قوا پای کار هستند.
سرهنگ فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات دراین مراسم با بیان این که دفاع مقدس یاداور خون های سرخی است که در پای شجره طیبه انقلاب ریخته شد گفت:امروز عزت و اقتدار ما به برکت خون شهداست و انقلاب ما در طول۸ سال دفاع مقدس تثبیت شد.
وی با اشاره به گام دوم انقلاب گفت:گام دوم انقلاب یک حکم و ماموریت به جوانان است و رهبری بیش از۴۱ بار نام جوان را می آورندوامیداوریم بتوانیم ان چیزی که مد نظر عظمای ولایت است را پیاده کنیم
فرحبخش با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی شهرستان قاینات در ۶ ماهه اول امسال از تکمیل ۱۱ واحد مسکونی محرومین،بازسازی ۵ واحد اموزشی،توزیع ۱۷ هزار بسته معیشتی در طرح رزمایش کمک مومنانه طی ۲ مرحله،تولید ۸۰ هزار ماسک در کارگاههای تولیدی ،توزیع ۴۴ جهیزیه وهمکاری با جهاد کشاورزی در جهاد خدمت با طرح واکسیناسیون و سم پاشی و کلاس های آموزشی خبر داد.
اکبری معاون مدیر کل ساز مان جهاد کشاورزی استان نیز با بیان این که در خراسان جنوبی بیش از ۶۲۵۰ قنات داریم گفت: برای لایه روبی و اجرای پروژه ها به کمک مردمی نیازمندیم
وی افزود:حفظ این سازه ها جز وظایف ماست و سال گذشته ۳۶ میلیارد هزینه و ۳۴۶ قنات لایه روبی شد که ۵۰ درصد آن را بسیج سازندگی انجام داده است.

وی افزود: در سال جاری ۱۲ میلیاردو۸۰۰ میلیون اعتبار ملی و۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون اعتبار استانی و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار مشارکتی تعریف شده است که ان شاء الله بتوانیم پروژه های عمرانی خوبی را اجرایی کنیم.
در حاشیه اجرای این پروژه سجادی رئیس جهاد کشاورزی قاین قول ساخت استخر ذخیره آب در روستای گزنشک و هنری مسئول بسیج سازندگی استان نیز قول کانال کشی را به مردم روستا داد.
در حاشیه این مراسم از مسئولین بسیج سازندگی قاین و تعدادی از رزمندگان روستا تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا