سیاسی

افتتاح ستاد مرکزی خدمات سفر قاین در منطقه گردشگری بوذجمهر + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، شاهرخ عباسی پیش از ظهر امروز در حاشیه آغاز به کارستاد مرکزی خدمات سفر شهرستان قاین در منطقه گردشگری بوذجمهر گفت: با هماهنگی ادارات و نهادهای شهرستان ودر جهت خدمات مطلوب به مسافرین و گردشگران نوروزی کمیته دهگانه شهرستان تشکیل شده است ودو جلسه ستاد خدمات سفرشهرستان نیز برگزار شده است.
وی با بیان اینکه ستاد مرکزی خدمات سفر در منطقه بوذرجمهر تا۱۴ فروردین فعال خواهد بود،گفت:در این منطقه نیز بازارچه های صنایع دستی دایر شده است و علاوه بر این برنامه های شاد و متنوع نیز در منطقه گردشگری بوذجمهر برگزار خواهد ش.
وی از برپایی سیاه چادر عشایری ،برپایی جشن وموسیقی محلی،پخت نان و آش محلی و.. درایام نوروز در ستاد مرکزی خدمات سفر شهرستان خبر داد وگفت: در ۵ نقطه شهری در سطح شهرستان قاینات نیز بازارچه های صنایع دستی برپا شده است .
عباسی ادامه داد: دراین بازارچه ها محصولات صنایع دستی شهرستان که نشان از فرهنگ وتاریخ کهن قاینات است به فروش خواهد رسید.
عباسی با اشاره به اقدامات پیش بینی شده برای استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی بیان کرد: برگزاری جشن و موسیقی محلی، پخت نان و آش محلی و برپایی سیاه چادر از جمله برنامه های پیش بینی شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاین از آماده سازی بیش از ۵۰ اتاق با ۱۸۰ تحت با همکاری ستاد مسافرین نوروزی خبرداد و گفت: همچنین اکیپ های امداد و نجات ،کشیک های نانوایی،امداد خودرو و… آماده خدمات رسانی به مسافرین نوروزی در شهرستان هستند.
وی برپایی سیاه چادر عشایری، برگزاری مسابقات الاغ سواری و شتر شواری را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در منطقه بوذجمهر اعلام کرد و گفت: در منطقه خضری دشت بیاض،آرین شهر نیز سیاه چادرها برپا شده است .
عباسی ادامه داد: سال گذشته از محل فروش محصولات غرفه های صنایع دستی، قریب به ۸۰۰ میلیون ریال عاید هنرمندان قاینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا