سیاسی

افتتاح روشنایی ورودی قاین –بیرجند وروکش آسفالت قاین – زیرکوه+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ،جعفری مدیر کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی در مراسم افتتاح روشنایی ورودی محور قاین -بیرجند گفت: ۱۰کیلومتر از جاده قاین بیرجند طی دوسال اخیرجداسازی و۱۱میلیاردتومان درورودی قاین هزینه شده است ودوپل جدید دراین محور کارشده است .
وی افزود: روشنایی این محور به طول ۱۰کیلومتر درحال اجراست که ۴کیلومتر قبلا انجام شده است و۴کیلومتر هم امروز به بهره برداری رسید و۲کیلومتر دیگر به همراه نصب ترانس وتقویت برق به زودی انجام خواهد شد.
مدیر کل راه وشهرسازی استان با بیان اینکه این پروژه ۵۰۰میلیون تومان هزینه داشته است گفت: هنوز هیچ ریالی به پیمانکار این پروژه ها پرداخت نشده است.
وی گفت: ۲۸کیلومتراز باندهای دوم شهرستان طی چندروز آینده باز گشایی می شود وافتتاح رسمی این پروژه طی ماه آینده با حضور وزیر راه خواهد بود.
مدیرکل راه وشهرسازی بیان داشت:باند دوم خضری به طول۹کیلومتر،باند اسفشاد به سمت زیرکوه به طول ۱۰کیلومترو۹کیلومتر هم از سمت سه راهی روم به سمت آفریز طی این چند روز بازگشایی می شود.
وی بیان داشت :یکی از دغدغه های مردم جاده قاین بیرجند است که تعهد کاری ما اجرای ۲۰کیلومتر از این جاده است که تا پایان سال زیر بار ترافیکی خواهد رفت.
افتتاح روکش آسفالت راه قاین- زیرکوه
مدیرکل راه وشهرسازی استان در مراسم بهره برداری از روکش آسفالت راه قاین- زیرکوه نیزگفت:در هفته دولت در سطح استان۲۵۰کیلومتر روکش آسفالت انجام شده است که ۴۰کیلومتر آن متعلق به شهرستان قاینات بوده است که امروز هم شاهد بهره برداری از ۱۶کیلومتر روکش آسفالت با هزینه ای بالغ بر۲میلیاردو۵۰۰میلیون تومان در این شهرستان هستیم.
مدیرکل راه وشهر سازی استان تصریح کرد؛درشهرستان قاین ۱۲۳روستای بالای ۲۰خانوار داریم که فقط ۹روستاهای آن بدون آسفالت هستند وبالای ۹۵درصد جمعیت روستایی استان از راه آسفالته برخوردارند.
وی گفت:به طور متوسط ازابتدای امسال هر۶روز یک پروژه راه روستایی درسطح استان و۱۳۵کیلومترراه روستایی درغالب ۲۵پروژه داشته ایم
جعفری افزد:متوسط برخورداری راههای روستایی مادر سطح استان بالای۹۰درصداست وپایین ترین برخورداری در شهرستان های نهبندان وسربیشه است کهامسال اعتبارات بیشتری به این دوشهرستان دراین زمینه اختصاص یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا