سیاسی

افتتاح دومین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه بزرگهمر قاینات

به گزارش نسیم قائن ، در راستای نهضت مهارت افزایی و تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه بزرگهمر قاینات با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی فرماندار و رییس این دانشگاه افتتاح شد.
دکتر عرب مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هدف از ایجاد این مراکز را توانمندسازی مهارتی، شغلی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد حرفه آموزی و مشاوره شغلی بیان کرد وافزود: مهمترین نیازی که در سطح دانشگاه ایجاد می شود این هست که زمینه فعالیت های آموزشی مهارتی هم ایجاد شود .
عرب ضمن تقدیر از همکاری تنگاتنگ این دانشگاه با مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در این دانشگاه با ۶ کارگاه،فعالیت های خود را در حوزه مکانیک ،تاسیسات ،عمرانی ،کامپیوتر و نقشه داری برنامه آموزشی خواهیم داشت .
وی با بیان اینکه بیش از ۴۲ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند اعلام کرد: با استفاده از ظرفیت هایی که در سطح دانشگاه وجود دارد یک فرصت مطالعاتی خوبی در حوزه مهارتی برای دانشجویان ایجاد خواهد شد که دانشجویان بتوانند پس از فارغ تحصیلی وارد بازار کار شوند.
دکتر شکیب رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات در ادامه عدم مهارت لازم در دانش آموختگان را چالش مهم کشور دانست و بیان داشت: امیدواریم با راه اندازی این مرکز تمام توان دانشگاه را بکار بگیریم وبتوانیم سهم بیشتری در اشتغال وایجاد مهارت های لازم برای اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ایجاد کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا