سیاسی

افتتاح اولین موسسه فرهنگی هنری درشهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، اولین موسسه فرهنگی هنری شهرستان با حضور حسینی معاون سیاسی استاندار، فرماندار و معاونین و بخشداران و جمعی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر در روز گذشته ودر ششمین روز از هفته دولت افتتاح شد.
رزوینی مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری گفت: موسسه فرهنگی هنری بازوی هنرمندان است وتلاش میکند تا هنرمند را از بروکراسی اداری دور نماید و تمام توجه هنرمند را معطوف تولید هنر،کیفیت هنر و جذب مخاطب نماید.
وی افزود: این موسسه عملا در اکثر حوزه های فرهنگ و هنرورود پیدا کرده است وتاکنون مجوزنشریه عمومی وویژه نامه بانوان گرفته شده است و برگزاری کلاسهای آموزشی از قبیل نقاشی، خوشنویسی ، فیلم عکس و موسیقی، برگزاری همایش، سمینار، نمایشگاه و جشن های عمومی و…را در دستور کار خود دارد
: وی در پایان از تمامی افرادی که در اخذ مجوز همراه و همیار وی بودند تقدیر و تشکر نمود.
کهن ترابی فرماندار قاین نیز درمراسم گفت:ما فرهنگ را در شهرستان قاینات بعنوان زیرساخت قرار داده و قلمداد می کنیم و در یکی دو سال گذشته تحول فرهنگی نسبتا خوبی در این شهرستان آغاز شده است.
وی افزود: با توجه به زیرساخت بودن فرهنگ، برای توسعه پایدار باید هم تحول شخصیتی و هم تحول فرهنگی صورت پذیرد و این تحول فرهنگی بسیاری از مسائل و مشکلات را در حوزه های اقتصادی، جذب سرمایه گذار، گردشگری و دیگر حوزه های خواهد توانست حل و فصل نمایند و یا به حداقل برساند.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در دو سال گذشته بر این بوده است که بستری فراهم بشود که هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات و فرهنگ بتوانند با سهولت بیشتری به انجام امور فرهنگی و هنری خودشان در سطح شهرستان بپردازند.
کهن ترابی گفت: والا ترین سرمایه ما، همین نیروی انسانی هنرمند و فعال در عرصه هنر است که امیدواریم با شروع بکار این مؤسسه بسیار مؤثر و تأثیرگذار بسیاری از مسائل و مشکلاتی را که گروه های هنری با آن مواجه هستند به حداقل برسد و این حرکت فرهنگی خوبی که در دو سه سال گذشته در شهرستان شروع شده، به سرانجام مطلوبی برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا