سیاسی

افتتاح اقامتگاه همراه بیمار در شرایط اضطراری در قاین

به گزارش نسیم قائن ، فخیم زاده مسئول فرهنگی هیئت قمربنی هاشم در مراسم افتتاح اقامتگاه همراه بیمار در شرایط اضطراری گفت:یکی از اهداف ایجاد این مرکز این بود که همراهان بیمار که از شهرها وروستاهای مجاوربرای درمان به شهرستان مراجعه می کنند دغدغه جا ومکان برای ماندن نداشته باشند
وی افزود: این مرکز در مساحت ۸۰مترمربع در دوطبقه وبا اعتبار هزینه ۱۱۰میلیون تومان با کمک های خیرین در ۳سوئیت ساخته شده است .
فخیم زاده درادامه گفت:برنامه ها مهم فرهنگی در کنار برنامه های مذهبی ومعنوی صندوق قرض الحسنه ،کمک تحصیلی به دانشجویان نیازمند ،کمک هزینه به خانواده های نیازمند است ویکی از آرزوهای ما این است که ان شاء الله در آینده ای نزدیک پروژه مسکن ویژه زوج های نیازمند در ۱۶واحد رقم بخورد که مزدوجین مستضعف ومحروم یک سال دراین ساختمان رایگان زندگی کنند.
وی افزود:در محرم امسال کار تبلیغاتی آغاز خواهد شد واین برنامه با کمک خیرین جزء برنامه های آتی هیئت می باشد
کهن ترابی فرماندار شهرستان قائنات در مراسم افتتاح اقامتگاه همراه بیمار در شرایط اضطراری که به همت هیئت جان نثاران قمربنی هاشم علیه السلام شهرستان احداث شد ؛ضمن تقدیر و تشکر از اعضای این هیئت و دیگر خیرین شهرستان به جهت این اقدام خداپسندانه و همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان و امام شهدا و با عرض تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، اظهار داشت: اسلام دین معرفت اندیشی است و در کنارش شهود و تجربیات عرفانی هم هست. ولی اساس محور اسلام، معرفت اندیشی است و پایه این معرفت، عقلانیت است.
فرماندار در ادامه بیان داشت: به همین جهت وقتی که ۱۴۰۰ سال حرکت تشیع را نگاه می کنیم؛ می بینیم که تمام خلفا، حکما و سلاطین با اسلام فردی و عبادت فردی هیچ مشکلی نداشتند، حتی تشویق هم می کردندوهمه موافق اسلام فردی بودند و دیگر ادیان هم همین طور بودند.
وی افزود: چرا اسلام آمد.؟ اسلام آمد که به عنوان یک دین اجتماعی برمبنای عقلانیت جامعه را بسازد و انسان ها را به کمال برساند و یک جامعه مبتنی بر صلح، آرامش، دوستی، وحدت و برادری را ایجاد کند و انسان ها را به تعالی برساند.
کهن ترابی خاطرنشان کرد: ما دو نوع قرائت از دین داریم؛ قرائت فردی و اجتماعی و به عقیده ما، دین اسلام قرائت اجتماعی و سیاسی آن خیلی مهم است. چون اگر غیر از این بود حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام حج را که اثرماندگار جدش بود، رها نمی کرد و به سمت مبارزه با مفاسد اجتماعی و سیاسی نمی رفتوقطعا امام حسین این حرکت را انجام داد تا جامعه را اصلاح کند.
فرماندار قاینات تصریح کرد: حرکت امام حسین(ع) ضمن اینکه در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله باعث قیام ها و جنبش های بسیار زیادی شده است؛ الگو بخش انقلاب اسلامی و خیلی از انقلاب های کشور های مسلمان شده است و علت آن هم این بوده که اسلام، تأکید بر اجتماعی شدن دین دارد.
کهن ترابی خطاب به همه خیرین، واقفین و هیأت های عزاداری شهرستان، تأکید کرد: بار ها به مسئولین امر، خیرین و واقفین یادآور شده ایم که همه ما بایستی به جهت رفع مشکلات نیازمندان، جوانان و انجام کارهای عام المنفعه، وقف و امور خیریه را به این سمت و سو هدایت نماییم تا در جامعه ای که قرار داریم، افراد آن به یکدیگر بیشتر توجه کنند و در راستای حل مشکلات مردم گام بردارند.
فرماندار در پایان تصریح کرد: ما در شهرستان به افراد مفید نیاز داریم. افرادی که حتی پایین ترین پست های اداری را داشته باشند. ولی برای توسعه و عمران شهرستان مفید باشند؛ نه افراد مهم. لذا همه باید در کنار هم با کنار گذاشتن اختلافات سیاسی، شخصی و گروهی، بگوئیم می خواهیم کار های بزرگی در شهرستان انجام دهیم وبا اتکا به همین نیرو های بومی، نخبگان و جوانان و افراد مفید ؛اگر به این باور برسیم، خواهیم توانست خیلی از کار های بزرگ را در شهرستان به سرانجام برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا