سیاسی

افتتاح اقامتگاه بوم گردی بوذرجمهر قاین در خانه تاریخی موسوی+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، اولین اقامتگاه بوم گردی قاین عصر امروز با حضور مسئولین شهرستان قاینات در محل خانه تاریخی موسوی افتتاح شد .
عباسپور رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قاین درآیین افتتاح این اقامتگاه با بیان این که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان برای تملک،مرمت و بازسازی بنا و۶۰ میلیون تومان در جهت خرید تجهیزات و امکانات رفاهی هزینه شده است گفت: این اقامتگاه در جهت رفاه وامنیت مسافرین و گردشگران و با حقظ اصالت های فرهنگی و استفاده صحیح از فضاهای تاریخی راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: این اقامتگاه با داشتن ۷ اتاق ظرفیت اقامت ۳۰ نفر را جهت اسکان مسافرینوگردشگران دارد.
عباسپور با بیان این که در طول شبانه روز امکان استفاده همشهریان از این اقامتگاه وجود دارد گفت: این اقامتگاه درجه ۳ وامکانات اولیه جهت اسکان مسافرین و گردشگران را نیز دارد.
کریمی فرماندار قاین نیز دراین مراسم با بیان این که قاین برای رسیدن به نتیجه مطلوب در بحث گردشگری نیاز به یک برنامه مدون دارد گفت: باید زمینه حضور گردشگران در شهرستان به بهترین نحو فراهم شود.
وی با تاکید بر همکاری با بخش خصوصی نیز گفت: سرمایه گذاران در مناطق محروم و استان های کوچک از جمله خراسان جنوبی مشوق هایی را ندارند و نیاز است که با سرمایه گذاران و بخش خصوصی یک تعامل بیشتری داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا