سیاسی

اعطای ۵۱ میلیارد تومان وام خود اشتغالی /ایجاد هزار و ۳۳۲ شغل پایدار در قاین

به گزارش نسیم قائن ، عبدالله عرب نژاد روز گذشته در دیدار نمایندگان تشکل‌های کارگری با فرماندار قاینات افزود: سال ۹۸ با رویکرد رونق تولید ۶ نشست کمیته اشتغال و ۹ کمیته تخصصی برگزار شد و با همکاری بانک‌ها بیش از ۵۱ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای ۹۳۴ طرح اشتغال‌زا پرداخت شده که ثمره آن ایجاد هزار و ۳۳۲ شغل پایدار است.
وی اظهار داشت: ۱۱۹ تعاونی با ۲۳ هزار عضو و ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه در شهرستان قاینات فعالیت دارند.
وی گفت: مهمترین مشکل تعاونی‌ها اجرا نشدن کامل قانون جامع مالیاتی است که در برخی موارد موجب فرار مالیاتی بخش خصوصی شده و توان رقابت از تعاونی‌ها گرفته می‌شود.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاینات با اشاره به کمک تعاونی‌های شهرستان در مبارزه با کرونا افزود: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان توسط تعاونی و توزیع رایگان بین جامعه هدف از اقدامات ارزنده است.
کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه از کارگران به عنوان سازندگان واقعی وموتور محرکه جامعه نام برد و گفت: مهارت آموزشی و بالابردن افزایش توان مهارت آموزی از اولویت های جامعه کارگری است و باید در زمینه شغلی که فعالیت می کنند دانش روز جامعه را دارا باشند .
در پایان جلسه تعدادی از نمایندگان جامعه کارگری به بیان مشکلات کارگران در شهرستان پرداختند.
پیگیری دی کلنیک تامین اجتماعی قاین،پیگیری مشکلات درمانی و عدم حضور پزشک متخصص در درمانگاه تامین اجتماعی قاین،مشکلات جامعه کارگری در بخش درمان و… از اهم مشکلاتی بود که دراین جلسه مطرح شد.
وی با اشاره به فعالیت ۵۲ تشکل کارگری و کارفرمایی در قالب شوراهای اسلامی کار، انجمن‌های کارگری و کارفرمایی گفت: ۷۱۵ مورد بازرسی و تشکیل ۱۵۰ پرونده مشاغل سخت و زیان‌آور در سال گذشته انجام شده است.
عرب نژاد افزود: در این مدت هفت مورد حادثه در بخش کارگری اتفاق افتاده که بیشتر آن مربوط به کارگران ساختمانی بوده است، اما سال گذشته حادثه منجر به فوت در بخش کارگری نداشته‌ایم.
وی اظهار داشت: ۸۰۰ پرونده کارگری سال ۹۸ از طریق مشاوره و سازش بین کارگران و کارفرمایان رفع و تنها برای ۴۲ پرونده رای صادر شده که متوسط بررسی شکایت‌ها ۶ روز کاری بوده است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاینات گفت: ۲۵۰ نفر از کارگران و کارفرمایانی که در رابطه با بیماری کرونا آسیب دیده‌اند برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که پرونده این افراد در حال بررسی و راستی آزمایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا