سیاسی

اعطای بیش از۱۵۲میلیاردریال تسهیلات به واحد های تولیدی قاین /تولید کنندگان از عواقب بیان مشکلات هراس دارند

به گزارش نسیم قائن ، صاحبی رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان قاینات در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان که با حضورجرجانی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تشکیل شد بیان داشت: برابر آنچه که دولت برای رفع موانع تولید تسهیلاتی را به تولید کنندگان پرداخت می کند وام هایی به تعدادی از واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
وی افزود:درسال گذشته در سامانه بهین یاب۴۲واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۳واحد تولیدی به میزان ۱۵۲میلیارد و۶۰۰میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند
صاحبی گفت: ۱۵واحدتولیدی به دلیل مشکلاتی که بین بانکها وواحد تولیدی وجود داشته است نتوانسته اند وام های خودرا دریافت کنند و۱۲واحد نیز از دریافت وام منصرف شده اندو۲واحد نیز طرح آنها از از سوی بانک در شده است .
رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت قاین در ادامه اظهارداشت: در سال جاری نیز ۱۳واحد جهت دریافت سرمایه ثابت وسرمایه در گردش و۸واحد جهت بهسازی ونوسازی در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند.
صاحبی ادامه داد:با توجه به تاکیدات دولت ودستگاههای حکومتی برای ایجاد اشتغال وتولید از تمامی دستگاهها درخواست داریم که در این زمینه با سرمایه گذاران همکاری داشته باشند .
وی افزود: متاسفانه برخی از دستگاههای اداری در استان وشهرستان با سرمایه گذار همکاری خوبی ندارند وسرمایه گذاران وتولید کنندگان که گاها مشکلاتی دارند جرات بیان این مشکلات را هم در جلسات ندارند چراکه از عواقب آن می ترسند.
رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان از عدم اجرایی شدن برخی از بندهای مصوبات دولتی در کارگروه رفع موانع تولید از جمله اعطای تسهیلات به دارندگان چک برگشتی خبرداد وگفت: متاسفانه در شهرستانها این موضوع مورد توجه بانکها قرار نمی گیرد وباعث می شود که کارفرمایان نتوانند وام را دیافت کنند.
صاحبی دراین جلسه به بیان برخی از مشکلات واحد های تولیدی پرداخت وخواستار پیگیری موضوع از سوی مسئولین شهرستان شدوگفت: در بخش صنعت اگر مشوق هایی نباشد سرمایه گذار حاضر به سرمایه گذاری نیست و امید است مسئولین استانی با سرمایه گذاران شهرستانی نیز همکاری بیشتری داشته باشند.
وی به بیان مصوباتی از جمله تخفیف۸۰درصد برای زمین شهرک های صنعتی اشاره کرد وگفت: این مصوبه در سفر معاون وزیر صنعت برای شهرک های صنعتی گرفته شد که براساس آنچه مسئولین استانی بیان می کنند شهرک صنعتی شماره ۱قاین را شامل نمی شود وهمین موضوع اعتراضاتی را از سوی سرمایه گذارانی که نیت ارائه خدمت واشتغال زایی رادارند روبه رو شده است.
دراین جلسه تعدادی از کارفرمایان وسرمایه گذاران به بیان مشکلات پیشروی واحد های تولیدی پرداختند که مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قول پیگیری وحل مشکلات را ازسوی دستگاه مربوطه داد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا