سیاسی

اعزام ۸۰ دانشجو از دانشگاههای قاین به اردوهای جهادی

به گزارش نسیم قائن ، چند سالی است که مجاهدان و مهاجران جوان توانسته اند با فعالیت های بی دریغ شان لبخند رضایت را بر لبان مبارک ولی امر مسلمین جاری کنند.
جوانان مؤمن و مخلص بسیجی که در قالب اردوهای جهادی دانشجویی با حضور در مناطق محروم کشور و با نیت محرومیت زدایی وخدمت رسانی، اقدام به فعالیت های عمرانی ـ فرهنگی نموده و یاد و خاطر جهاد گران ایثارگر دهه اول انقلاب را در خاطره ها زنده کرده اند.
اردوهای جهادی، تلفیقی زیبا از دو مفهوم ارزشمند هجرت و جهاد می باشد که در قرآن و روایات ائمه معصومین علیهم السلام به این دو مفهوم ارزشمند توجه ویژه ای شده، تا جایی که در هشت آیه از آیات قرآن کریم، واژه جهاد و مهاجرت در کنار هم آورده شده است.
دانشجوی بسیجی در ایام فراغت از تحصیل به تفریح و استراحت با عشق و شعور در قالب گروه های دانشجویی اردوهای هجرت از شهر به دورترین مناطق محروم رفته و به فعالیت های عمرانی ـ فرهنگی و سلامت پرداخته و با لمس مظلومیت و چشیدن طعم محرومیت، روحیه عدالت خواهی را در خود تقویت می نمایند.
سیدمحمود شفیعی مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهید مفتح قاین در گفتگویی با خبرنگار نسیم قائن گفت:درراستای خدمات رسانی به مناطق محروم شهرستان قاینات، بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان در نظر دارد تعداد ۸۰دانشجو در شش گروه جهادی دانشجویی در قالب دو گروه عمرانی،سه گروه فرهنگی و یک گروه سلامت را به بخش‌ سده دهستان آفریز به صورت متمرکز اعزام نماید.
وی افزود: این گروه ها متشکل از دانشجویان دانشگاه بزرگمهرقاینات،دانشکده پرستاری و مامایی،دانشگاه پیام نور ،دانشگاه آزاد اسلامی،آموزشکده فنی امام خمینی(ره) و مرکز تربیت مدرس قرآن کریم می باشند.
شفیعی ادامه داد:گروه های عمرانی به مرمت خانه های مستمندان در روستاهای کومیران و اسماعیل آباد پرداخته و هرکدام از گروه های فرهنگی در ۶روستا از دهستان آفریزاجرای برنامه خواهند داشت.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین در ادامه گفت:گروه سلامت نیز تمامی ۱۴ روستای این دهستان را پوشش داده و اقدام به معاینه رایگان مردم روستاها و اعزام پزشک عمومی و متخصص وارائه دارو به نیازمندان در این روستاها خواهند کرد.
شفیعی ادامه داد:بازه حضور گروههای جهادی از سوم تیر تا ۲۵تیرماه خواهد بود واولین گروه روز ۳ تیرماه وآخرین گروه ۱۵ تیرماه اعزام و هرگروه به مدت ۱۰ روز در روستاها خدمات رسانی خواهند داشت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا