سیاسی

اعزام ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم قاین در ایام نوروز ۹۸

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته جلسه پشتیبانی بسیج سازندگی شهرستان قاینات در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.
سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات در این جلسه با تاکید بر خدمت رسانی با اشاره به سخن گهر باری از مقام معظم رهبری گفت: دشمنان ما اگر به دنبال گرفتن امید از مردم هستند با خدمت رسانی باید بارقه امید را در مردم روشن کرد.
وی با اشاره به خدمات رسانی گروههای جهادی در شهرستان قاینات گفت:بسیج سازندگی با تشکیل اردوهای جهادی ۱ تا ۱۰ روزه و با رائه خدمات عمرانی،بهداشتی،درمانی،اقتصادی،محرومیت زدایی ،فرهنگی در مناطق محروم توانسته است خدمات شایانی داشته باشد.
هزاری به اعزام حدود ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم در نوروز ۹۸ خبر داد و گفت:کمک به نیازمندان و محرومیت زدایی هدف اصلی گروههای جهادی است که این گروهها به صورت خودجوش کار خود را در این ایام اجرا خواهندکرد.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات دربخش پایانی سخنان خود با بیان این که اردوهای جهادی نوروزی اعتبار دولتی ندارد و این جوانان به صورت خودجوش و با کمک خیرین در مناطق محروم فعالیت خواهند داشت از همه دستگاههای اجرایی خواست تا با گروههای جهادی واعزام این نیروها همکاری لازم را داشته باشند.
فخیم زاده مسئول بسیج سازندگی سپاه قاین نیز دراین جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های یک ساله بسیج سازندگی شهرستان قاینات از اعزام ۳۰۰ گروه جهادی در سال جاری به مناطق محروم شهرستان خبرداد و گفت:بسیج سازندگی در محورهای عمرانی،اشتغال زایی،اقتصاد مقاومتی،بهداشتی و درمانی و محرومیت زدایی می تواند در کنار سایر ادارات و نهادها گام های موثری برای رفع محرومیت زدایی بر دارد.
وی به اعطای تسهیلات در عرصه اقتصاد مقاومتی به میزان ۲۲۰ میلیون تومان در راستای راه اندازی کارگاههای پرورش شتر مرغ،کارگاه خیاطی،اصلاح باغات،شیرینی پزی،کارگاه تولید چیپس ،پرورش مرغ خانگی و… اشاره کرد و گفت:در سال گذشته با همکاری آستان قدس رضوی و بسیج کشاورزی نیز پروژه های محرومیت زدایی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در شهرستان اجرا شده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه قاین کمک به بهسازی مدارس،اعزام تیم های پزشکی در قالب طرح رهنمون،ویزیت رایگان،اعزام تیم های تخصصی به مناطق محروم،توزیع کمک جهیزیه و سبد غذایی،اجرای طرح هجرت دانش آموزی و .. را از اهم برنامه های بسیج سازندگی در سال ۹۷ برشمرد.
کریمی فرماندار قاین نیز در این جلسه با تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی با بسیج سازندگی گفت:انسان دارای مسئولیت اجتماعی است و به دنبال رضایت حق تعالی با کمک رسانی به محرومان می باشد.
وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های ممتاز اردوهای جهادی، محرومیت زدایی،توجه و دغدغه معیشت و مباحث رفاهی در مناطق محروم و توانمند سازی مردم اینگونه مناطق است.
فرماندار قاینات با تأکید براینکه مبانی اساسی و اصلی اردوهای جهادی، عشق،ایمان،بصیرت، همت و تلاش مضاعف در خدمت رسانی به مناطق محروم می باشد، اظهارکرد: همه مسئولین دستگاه های اجرایی بایستی با گروههای جهادی همکاری داشته باشند و پروژه هایی که قابلیت واگذاری به بسیج سازندگی را دارا می باشد، شناسایی و اعلام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا