سیاسی

اعزام کاروان سلامت به روستای محروم چاه یوسف ازتوابع قاین

به گزارش نسیم قائن ،یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر قاینات گفت:به منظور خدمت رسانی به نقاط محروم شهرستان یک کاروان سلامت شامل پزشک،پرستار،ماما وبهورز به روستای محروم چاه یوسف از توابع بخش سده شهرستان قاینات اعزام شد.
وی افزود:در پی استقرار تیم پزشکی در مدرسه روستا تعداد۴۰ نفر از بیماران توسط پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر ویزیت رایگان شدند.
یوسفی هدف از اجرای طرح کاروان سلامت و اعزام پزشکان هلال‌ احمر در مناطق محروم را ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در ابعاد مختلف ، کمک به بهبود سطح سلامت محرومان و تاثیرگذاری بر رفتار جامعه با حفظ کرامت انسانی ذکر کرد.
وی با بیان اینکه طرح کاروان سلامت توسط داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر این شهرستان اجرا شده افزود: ویزیت رایگان ، ارائه دارو ، کنترل قند خون و فشار خون از جمله فعالیت ‌هایی است که در این طرح از سوی داوطلبان هلال‌ احمر ارائه شده است.
یوسفی هزینه اجرای این طرح را که با مشارکت داوطلبان اجراشد ۱۴میلیون ریال عنوان کرد وافزود:در طول سال هلال احمر شهرستان تعداد۴کاروان سلامت به نقاط محروم اعزام میکند.
وی گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر با آموزش های بهداشتی ، امداد و نجات و سلامت و نیز با برگزاری کارگاههای آموزشی ، روستاییان را در مواجهه با بلایای طبیعی آشنا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا