سیاسی

اعزام تیم ارزیاب سنجش سلامت به مناطق عشایرنشین

به گزارش نسیم قائن ، پروین قربانیان ، تصریح کرد: خوشبختانه امسال با اعزام تیم ارزیاب، سنجش سلامت جسمانی در مناطق عشایرنشین انجام می‌شود و دیگر نیازی به حضور این افراد در مناطق شهری نیست .
وی با بیان اینکه یک تیم ارزیاب با ۸ نفر نیروی انسانی این وظیفه را عهده‌دار هستند، افزود: تا کنون ۱۹ نوآموز به این طریق در مناطق عشایرنشین مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند .
قربانیان با تأکید بر اینکه اجرای غربالگری سنجش سلامت برای این افراد به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود، یادآور شد: در سال گذشته این افراد به پایگاه های سنجش سلامت در مناطق شهری مراجعه می‌کردند اما با اجرای این طرح در محل استقرار خود سنجش می‌شوند البته پذیرش آنها در صورت مراجعه به مناطق شهری نیز انجام می‌گیرد .
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۸ نوآموز عشایری تحت غربالگری سنجش سلامت قرار گرفتند، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز ۴۰ نوآموز مورد ارزیابی قرار گیرند .
مدیرکل آموزش و پرورش استثنایی استان همدان درباره تعداد افرادی که قرار است به مدارس استثنایی معرفی شوند، گفت: رویکرد آموزش و پرورش تحصیل حداکثری دانش‌آموزان در مدارس عادی است اما تا ارائه نتایج قطعی ارزیابان متخصص و کارشناسان این حوزه درباره ارجاع این افراد به مدارس استثنایی نمی‌توان اظهارنظر کرد.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا