سیاسی

اعتماد به نیروی جوان می تواند برای جامعه ما اقتدار ایجادکند/دشمن به دنبال موج سواری درکشوراست

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س)گفت: زهرا(س) یک فرد نیست بلکه یک امت و یک مکتب جامع است که هرکس الگویش این مکتب جامع باشد وبر اساس آیین نامه این مکتب کار کرد سعادت و رستگاری او تضمین شده می باشد.
خطیب جمعه قاین با تسلیت شهادت جمعی از نخبگان و هموطنان ما به خصوص دوتن از همشهریان آرین شهری در سانحه هواپیمای اکراین گفت: احساس من از این حادثه این است که مقصر اصلی در لابه لای حادثه فراموش شده است.
وی ادامه داد: مقصر اصلی شقی ترین فرد عصر ما یعنی رئیس جمهور دیوانه مسلک آمریکاست.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که کاری که ترامپ با شهادت سردار سلیمانی کرد با هیچ عقل و سیاستی جور در نمی آید گفت: اینها اگر می توانستند باید در یک عملیات ودرگیری این جنایت را مرتکب می شدند نه این که فرمانده سپاه قدس ،را که یک سپاه بدون مرز است و به دعوت دیپلماسی نخست وزیر عراق به این کشور آمده و از ساعت حضور و برنامه ها مشخص بود را به شهادت برسانند.
وی اضافه کرد: دومین اشتباه ترامپ این بود که یکی از سرداران دنیای عرب یعنی ابو مهدی المهندس را با ایشان به شهادت رساند و این که خون یک سردار عرب و یک سردار ایرانی قاطی شود موجب الفت هرچه بیشتر درمیان این دوامت اسلامی شد و از طرفی دنیای عرب و جوانان غیور عرب را با خود دشمن کرد.
حجت الاسلام رحمانی با تاکید مجدد براین که مقصر اصلی هواپیمای اکراینی ترامپ است گفت:شگرد دنیای استکبار است که مقصر را سپاه قدس و فرمانده سپاه پاسداران و سردار قا آنی معرفی می کند
حجت الاسلام رحمانی به تجمعات در دانشگاه شریف و امیر کبیر با عنوان همدردی با مسافرین هواپیمای اکراینی نیز اشاره داشت و گفت: اکثریت افرادی که دراین مراسم بودند بدترین شعارها را دادند و به تمثال سردار سلیمانی نیز توهین کردند.
وی ادامه داد : ۴۰ سال است که سیاست آنها را تجربه کرده ایم ،آنها موج سوار هستند و از هر موجی که به وجود می آید دوست دارند که بر آن موج سوار شوند و به آرزوهای نحس خود برسند.
امام جمعه قاین با بیان این که دل ما هم برای این دانشجویان سوخت گفت: ولی آنهایی که در دانشگاه با عنوان همدردی حرکاتی را از خود نشان دادند و اشک تمساح ریختند شک نداریم که خوشحالی های بسیاری هم کرده اند.
امام جمعه قاین درادامه سخنان خود با بیان این که مقام معظم رهبری می فرمایند که ما قوی هستیم و باید قوی تر شویم گفت:من می گویم ما مقتدر هستیم و بایستی اقتدار ما بیشتر شود.
وی اضافه کرد: کشور با اقتدار کشوری است که حرف آخر را می زند و در دنیا تاثیر گذاری دارد و تاثیر گذاری ای که امروز ایران در حیاط خلوتهای آمریکا دارد هیچ کشوری ندارد وبایستی این قوی تر شود.
خطیب جمعه قاین ادامه داد: این اقتدار می تواند ترکیبی از عوامل معنوی و مادی باشد که برخی از این عوامل عبارتند از :
مبانی اعتقادی مستحکم ،این که یک ملتی باور های دینی اش قوی باشد و شهادت را سعادت بداند مرگ را پایان زندگی نداند بلکه آغاز زندگی بی پایان بداند جز مسائل معنوی است خود نیز در اقتدار انسان خیلی تاثیر دارد.
وی به مسئله خودباوری و روحیه داشتن اشاره کرد وگفت:خودباوری در اقتدار بسیار تاثیر گذار است .
امام جمعه قاین اظهارکرد: استکبار جهانی علی الدوام در ذهن دیگران می خواهد این را بقبولاند که شما نیاز به قیم و تکیه گاه دارید و تکیه گاه شما ما اروپایی ها و غربیها بایستی باشیم و انسان های خوش استعداد دنیا را آنقدر تحقیر می کنند و آنقدرظلم بر آنها می کنند که از خود باور می کنند.
مسئله خودباوری و خودر ا باور کردن و روحیه ایجاد شدن مسئله بسیار مهمی است.
خطیب جمعه قاین یکی دیگر از راههای اقتدار کشور را اعتماد کردن به نیروهای جوان در کشور دانست و گفت: قدرت جامعه،به این راهپیمایی ها واین تشییع جنازه ها ومخصوصا به نیروی جوان اعتماد کردن است که می تواند برای انسان اقتدار ایجادکند.
خطیب جمعه قاین بر اتحاد در میان آحاد جامعه تاکید کرد و گفت: برای این که این اقتدار و قدرت را همیشه داشته باشیم باید دربین آحاد مردم از هر سلیقه و فکری که باشند اتحاد وجود داشته باشد.
وی به نهدیدات امریکایی ها به ترور سردار قا آنی نیز اشاره داشت و گفت: اینها فکر کرده اند که نیروهای ایرانی همانند خائنین و دست نشانده های خودشان هستند که وقتی سفیر انگلیس درایران ودر تجمعات ۴۰۰ نفری در دانشگاه دستگیر می شود دوبار خود را خیس می کند و نمیدانند که این حرفهایشان به جز خنده هیچ برای ایرانیان ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا