افزونه جلالی را نصب کنید. 30 ذو القعدة 1443 Wednesday, 29 June , 2022
2
دستگيري سارق مسلح بانک هاي مشهد

اعترافات «دزد سنگين وزن» پشت ميله هاي بازداشتگاه

  • کد خبر : 44610
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
اعترافات «دزد سنگين وزن» پشت ميله هاي بازداشتگاه
«سارق مسلح سنگين وزن» ظهر ديروز دستگير شد و پرونده او مراحل قضايي و تحقيقاتي خود را آغاز کرد.

به گزارش نسیم قائن ، پليس آگاهي خراسان رضوي بار ديگر گلي شبيه عمليات دستگيري گرگ هاي زرد کاشت. سارق سنگين وزن اگرچه چندين بار مخفيگاه خود را از تاريخ اولين سرقت در فروردين گذشته تغيير داد و از اين مخفيگاه به مخفيگاه ديگري خزيد اما گروه ويژه پليس مجال فرار را از او گرفت و ظهر ديروز وي را روانه بازداشتگاه کرد. سردار بهمن اميري مقدم اولين کسي بود که از اين رويداد خبري پرده برداشت و گفت: سارق مسلحي که طي يک ماه به 3 بانک در مشهد دستبرد زده بود با تلاش شبانه روزي نيروهاي انتظامي و گروه تخصصي پليس آگاهي خراسان رضوي به دام افتاد. فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي آغاز اين عمليات گسترده را با انجام يکسري تحقيقات علمي مرتبط دانست و تصريح کرد: همزمان با وقوع اولين سرقت مسلحانه ، گروه ويژه اي از کارآگاهان با فرماندهي سرهنگ حسين بيدمشکي (رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي) بررسي هاي تخصصي را با استفاده از شيوه هاي علمي، فني و پليسي آغاز کردند که در نهايت سارق مسلح در يک عمليات پيچيده اطلاعاتي که با همکاري صميمانه شهروندان آغاز شد به دام افتاد. وي به شهروندان وعده داد خبرهاي تکميلي را در آينده به اطلاع مردم خواهد رساند.
در عين حال گزارش خراسان حاکي است: پس از آن که تصاوير «دزد سنگين وزن» هنگام دستبردهاي مسلحانه به طور اختصاصي در روزنامه خراسان به چاپ رسيد تعداد زيادي از شهروندان در يک عزم صميمي به همکاري پليس شتافتند و اطلاعات وسيعي را از افراد مظنون در اختيار پليس آگاهي گذاشتند. بنابراين گزارش، کارآگاهان گروه ويژه که از بخش هاي مختلف پليس آگاهي مامور رسيدگي به اين پرونده شده بودند با رصدهاي اطلاعاتي و جمع بندي تماس هاي مردمي، افراد مظنون را به طور غيرمحسوس زيرنظر گرفتند و عمليات را درچند شاخه پليسي ادامه دادند. تا اين که پس از برگزاري جلسات متعدد کارشناسي که برخي از آن ها در حضور فرماندهان و مقامات قضايي بود به سرنخ هايي دست يافتند که نشان مي داد دزد سنگين وزن در منطقه شرق مشهد پنهان شده است. اين اطلاعات را بررسي دقيق دوربين هاي مدار بسته سطح شهر و بانک ها نيز تاييد کرد و بدين ترتيب عمليات نامحسوس براي شناسايي سارق مسلح بانک ها وارد مرحله جديدي شد. گزارش خراسان حاکي است : در حالي که اقدامات پليس با صدور دستورات ويژه اي از سوي قاضي حيدري (قاضي پرونده) هدايت مي شد، کارآگاهان با دستور سرهنگ بيدمشکي عمليات دستگيري را آغاز کردند و در يک اقدام غافلگيرانه وي را در مخفيگاهش واقع در منطقه گلشهر به دام انداختند. در بازرسي از مخفيگاه او سلاح کلت مورد استفاده در سرقت ها و همچنين لباس هايي را که هنگام جرم به تن کرده بود کشف شد و سارق مسلح براي انجام بازجويي به پليس آگاهي انتقال يافت. اين گزارش حاکي است: اين سارق مسلح که با ارتکاب جرايم خشن موجب ايجاد رعب و وحشت در شهروندان شده بود بعدازظهر روز گذشته در حضور فرماندهان نيروي انتظامي و مقامات قضايي لب به اعتراف گشود و به صراحت دستبرد مسلحانه به 3 بانک در مشهد را پذيرفت. او مدعي شد: به خاطر بدهکاري دست به سرقت مسلحانه زدم. مسعود «خ» که حدود 35ساله است و 2 فرزند نيز دارد در اعترافات خود گفت: من هر روز روزنامه خراسان را مي خواندم و تصاوير چاپ شده از خودم را نيز در روزنامه ديدم حتي يک بار دوستم که به من مشکوک شده بود با نشان دادن تصاوير سرقت به من گفت: اين تو نيستي؟ که پاسخ دادم نه! ولي هيچ گاه فکر نمي کردم که پليس بتواند مرا شناسايي و دستگير کند.اطلاعات دريافتي خبرنگار خراسان درباره اين پرونده حاکي است: متهم مدعي است پول هاي مسروقه را خرج کرده است و هنوز وجوهي از مبالغ سرقتي از وي کشف نشده است. بنابراين گزارش ، دزد مسلح بانک ها درحالي دستگير شد که با تدابير دادستان مشهد و تعيين يک قاضي ويژه، اقدامات گسترده قضايي با صدور نيابت هاي قضايي و همچنين رصدهاي اطلاعاتي، فرصت هرگونه عکس العمل و طراحي يک سرقت ديگر از دزد سنگين وزن گرفته شده بود و او سعي مي کرد با ترفندهاي خاصي از چنگ قانون بگريزد. به طوري که پس از درج عکس متهم در روزنامه خراسان، شهروندان اطلاعاتي درباره تغيير وضعيت مالي افراد مظنون را نيز به پليس ارائه مي کردند و فرمانده انتظامي خراسان رضوي نيز به طور مستقيم عمليات شناسايي و دستگيري اين سارق مسلح را زير نظر داشت. اطلاعات بيشتر درباره دزد سنگين وزن در شماره هاي آينده به چاپ خواهد رسيد.
سابقه خبر
سارق مسلحي که به دزد سنگين وزن معروف شد در تاريخ 24 فروردين گذشته اولين سرقت خود را در منطقه سيدي و با دستبرد به بانک مسکن آغاز کرد و پس از آن نيز در روزهاي 20 و 22 ارديبهشت به بانک ملت در خيابان کوهسنگي و صادرات در منطقه طلاب مشهد دستبرد زد که بنا به اعلام نيروي انتظامي به نقل از مسئولان بانک هاي مذکور در مجموع 218 ميليون تومان وجوه نقدي مورد سرقت قرار گرفته است.
خراسان

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=44610

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.