سیاسی

اعتبار ۳۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیونی برای شهرستان قاین در سال ۹۷/کاهش اعتبارات نسبت به سال گذشته

به گزارش نسیم قائن ، مشیرالحق عابدی فرماندار قاینات در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قاین با بیان این که اعتبارات شهرستان های استان از جمله شهرستان قاینات نسبت به سال گذشته کاهش داشته است گفت: امیدواریم که کاهش جذبی نداشته باشیم.
فرماندار قاین در ادامه با اشاره به این که در سال جاری سهم شهرستان قاینات ۳۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان است گفت: این اعتبارات نسبت به سال۹۶ کاهش داشته است ولذا درخواست ما از کلیه مدیران اجرایی این است که اعتبارات با توجه به پروژه های اولویت دار هزینه شود.
وی گفت: از ماده تملک دارایی در سال جاری فقط شهرستان های قاینات و بیرجند منتفع می شوند.
عابدی در بخش دیگری از سخنان خود به کسب رتبه برتر شهرداری خضری دشت بیاض در حوزه گردشگری و خدمات شهری اشاره کرد و گفت: علاوه بر اعتباراتی که برای شهرداری ها در نظر گرفته شده است هزینه تشویقی نیز به شهرداری خضری دشت بیاض اختصاص خواهد یافت.
وی بر تخصیص اعتبار برای ایستگاههای دیجیتال در سال جاری تاکید کرد و گفت: مکاتباتی با استانداری انجام شده است و درخواست اعتبار مجزا شده است و همچنین از سرجمع اعتبارات شهرستان مبالغی به این طرح اختصاص خواهد یافت.
مجید بیکی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین دراین جلسه گفت: شهرستان قاینات امسال ۱۲/۲ (دوازده ودودهم)درصد اعتبارات استان را به خود اختصاص داده است .
وی افزود: با توجه به کاهش اعتبارات وتاکید استاندار اولویت بر پروژه های نیمه تمام گذاشته شده است .
بیکی افزود: امسال فقط دو پروژه جدید به دلیل الزام بودجه خواهیم داشت و تاکید مسئولین استان بر ادامه پروژه های نیمه تمام است .
معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار قاین درادامه با تاکید بر این که مدیران دستگاههای اجرایی پیگیر اعتبارات ملی از ادارات کل باشند گفت:دراعتبارات امسال شهرستان قاینات آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان را به خود اختصاص داده است.
دراین جلسه خسروی دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات گفت: در سال گذشته ۴۷ درصد اعتبارات شهرستان تخصیص یافت .
وی افزود: ۷۱ برنامه و ۲۲۴ پروژه در بین ۴۷ دستگاه اجرایی شهرستان قاینات توزیع شده است.
سهم اعتبارات شهرستان قاینات در سال گذشته ۴۷میلیارد و۱۱۴میلیون تومان بوده است و امسال اعتبار شهرستان قاینات همانند سایر شهرستان های استان کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا