سیاسی

اعتبارات شهرداری‌های خراسان جنوبی ۴۰ درصد افزایش یافت

به گزارش نسیم قائن ، وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در گردهمایی شهرداران خراسان جنوبی اظهار داشت: کار شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها کار بسیار سختی است زیرا امر خدمات‌رسانی در شهر مربوط به شهرداری‌ها و مشکلات هر دستگاه به فرمانداری‌های شهرستان ارجاع می‌شود.
وی افزود: مشکلات شهرداری‌ها در حال حاضر قابل تشخیص است که چه خدماتی ارائه می‌دهند و در راستای این خدمات‌رسانی چه مشکلاتی را دارا هستند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرداران و پرسنل خدوم شهرداری در شهرداری‌ها باید توجه به حرمت، کرامت و بزرگی شهروندانی که مراجعه به این دستگاه خدمات رسان دارند را داشته باشند و با رعایت ادب و احترام پاسخ‌گو بوده و برخورد ناشایست و دور از شأن انجام ندهند.
خدمتگزار بیان کرد: در این گونه جلسات دفاتر خدمات شهری نظرات و مشکلات شهرداران را مکتوب جمع‌آوری و هرگونه مشکل و تعامل را با سایر دستگاه زیرربط بررسی می‌کند.
وی افزود: امسال سال حساسی از جهت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است و معمولا در انتخابات مجلس خبرگان رهبری که به صورت نماینده استانی است حساسیت دیده نمی‌شود ولی در انتخابات مجلس شورای اسلانی بنا به محل و شهر انتخابی شرایط متنوع و متفاوت‌تر است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در انتخابات نباید از خدمات دستگاه‌های دولتی استفاده غیر قانونی شود، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید از کوچکترین امکانات دولتی استفاده انتخاباتی انجام شود و وظیفه ما به عنوان نماینده دولت در استان اجرای دقیق و قانونی انتخابات است و فقط مردم حق انتخاب دارند و تک تک مردم از توان تشخیص درست برخوردار هستند.
خدمتگزار بیان کرد: وظیفه ما اجرای صحیح، دقیق و بی طرفی در انتخابات است و به هیچ وجه از جایگاه شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان نباید استفاده انتخاباتی صورت گیرد.
وی افزود: در افتتاح پروژه‌ها و بازگشایی‌ها باید امکانات دیده شود و به هیچ وجه هیچ‌کس از امکانات دولتی و منابع مردمی دیگران استفاده نکند و با شهرداران، مدیران و مسئولانی که به وظیفه خود آشنا نیستند برخورد قانونی می‌کنیم زیرا ما باید اعتماد مردم را هر روز به خود افزون‌تر کنیم.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: خدمات شهرداری‌ها قابل تخمین است و این خدمات باید در راستای خدمات رسانی به مردم باشد و در ارتباط با اعتبارات نیز اعتبارات عمرانی شهرداری‌ها امسال ۱۴۳ میلیارد تومان است که ۸۵ میلیارد تومان آن در بخش عمرانی و ۵۹ میلیارد تومان آن در بخش جاری است که با افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات نسبت به سال گذشته برخوردار است.
وی افزود: از ظرفیت صنایع و بخش خصوصی نیز در شهرداری‌ها باید استفاده شده و زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را شهرداری‌ها نیز در پیشبرد و رونق خدمات خود استفاده کنند که در این راستا یک بخش قوانین و مقررات نیازمند اصلاح است و در بخش دیگر نیز مدیران نباید مانع سر راه توان بخش خصوصی شوند و باید سبب تشویق بخش خصوصی شویم.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در استان اعتبار ۱۴۳ میلیارد در مجموع بین ۲۸ شهرداری تقسیم می‌شود که رقم زیادی نیست و در این راستا نیز باید از توان بخش خصوصی استفاده کنیم.
خدمتگزار بیان کرد: در حوزه نشاط و شادابی در ارتباط با برنامه‌های شادی و نشاط که شادابی عموم مردم را در پی دارد شهرداران نیز مسئول هستند و من به تک تک جوانان استان اعتماد دارم و ما باید به آنها اطمینان کنیم چرا که نسل جوان به ویژه جوانان استان خراسان جنوبی به وظایف دینی خود آشنا هستند و در این راستا نیز فضای نشاط و شادابی را باید در استان ایجاد کنیم و با توجه به فرار رسیدن فصل تابستان شهرداران با ایجاد فضای نشاط و شادابی در تمیزی و مبلمان شهری نیز دقت کنند.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اعتبارات عمرانی در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان است و این شورای تصمیم می‌گیرد که اعتبارات عمرانی چگونه تقسیم شود.
خدمتگزار بیان کرد: در ساخت و سازهای شهری استحکام بخشی توسط شهرداری‌ها باید رعایت شده و جلوی ساخت ساختمان‌هایی که از نظر استحکام بخشی مقررات را رعایت نکنند گرفته می‌شود.
وی افزود: در برنامه‌ها و پروژه‌ها نیز شهرداری‌ها نظرات مردم را بگیرند زیرا مردم هم دلسوزانه پیشنهاد می‌دهند و هم در درآمد شهرداری‌ها مشارکت دارند.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا