سیاسی

اصیل‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، امشب از شبکه افق

به گزارش نسیم قائن ،
فیلم سینمایی «هور در آتش» از ساخته های عزیزالله حمیدنژاد، امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود.داستان این فیلم درباره دوران دفاع مقدس است؛ بابا عقیل و پسرش رحمت راهی جبهه شده اند. رحمت به خط مقدم منتقل شده و بابا عقیل به علت کهولت سن پشت جبهه مانده تا در انبار نان خدمت کند. بابا عقیل موقع مراجعت برای رحمت پیغام می فرستد تا او را ملاقات کند،‌ اما با شروع حمله دشمن رحمت فرصت نمی یابد که به پشت جبهه حرکت کند.

بابا عقیل تصمیم می گیرد به خط مقدم برود. یک جوان بسیجی به نام ناخدا مولایی با قایق موتوری با او همراه می شود، اما هر بار مانعی در راه دیدار پدر و پسر به وجود می آید.

آن دو وقتی تصمیم می گیرند به پشت جبهه باز گردند قایقشان خراب می شود و به ناچار با یک بلم معمولی حرکت می کنند. مه غلیظ موجب می شود که آن دو گم شوند. بلم آنها وارد آبراهی می شود که در دو سویش نیروهای خودی و دشمن قرار گرفته اند. با شروع درگیری مولایی به تیر سربازان عراقی زخمی می شود و پدر و پسر یکدیگر را می یابند.
مهدی فقیه، مهدی قلی پورف محمدرضا مهدوی، علیرضا یزدان خواه، محمد گوهری، حسین یاری، اسماعیل امیدی و ناصر محمدزاده از جمله بازیگران «هور در آتش» هستند.
این فیلم در جشنواره های مختلفی حضور داشت و توانست سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را در بخش مسابقه فیلم های اول و دوم دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر از آن خود کند.
همچنین بیشتر جوایز چهارمین دوره جشنواره فیلم دفاع مقدس به «هور در آتش» تعلق گرفت.این فیلم سینمایی را می توانید جمعه ۵ آذرماه ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه افق تماشا کنید، تکرار آن هم ساعت های ۸:۰۰ و ۱۲:۳۰ روز بعد به روی آنتن می رود./ مشرق
منبع : جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا