سیاسی

اصل جنگ به عنوان ارزش اخلاقی و دفاعی حفظ شود/ شهدا تابلوی زیبایی از دفاع مقدس را ترسیم کرده اند

به گزارش نسیم قائن ، پیش از ظهر امروز جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شهرستان قاینات با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات پیامبراعظم(ص) فرمانداری قاین بر گزار شد.
اصل جنگ به عنوان ارزش اخلاقی و دفاعی حفظ شود
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با بیان این که در جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس که یک جنگ بسیار نابرابر بود و بر اساس طمعی که برای صدام ایجاد کرده بودند بر علیه ایران شروع شد و بسیاری از جوانان ما دراین راه جان خود را از دست دادند گفت: با توجه به برنامه ای که برای نگارش و ثبت خاطرات شهدا و رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در پیش گرفته شده است بایستی اصل جنگ به عنوان یک ارزش اخلاقی ودفاعی حفظ شود و به نسل جوان به درستی منتقل شودو خانواده هایی که دراین جنگ بهترین عزیزان خود را از دست داده اند ویا عضوی از اعضای بدنشان را از دست داده اند تجلیل و یاد شهدا برای همیشه باید گرامی داشته شود.
وی ضمن تاکید بر این که باید ارزشهای دفاع مقدس به نسل جدید به درستی منتقل شود گفت: نگارش و تدوین خاطرات شهدا و رزمندگان و ایثارگران و جانبازان نیاز به سرمایه گذاری دارد و دراین راه باید اعتبارات خوبی گذاشته شود تا ثبت خاطرات به درستی و با دقت صورت گیرد.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نام، اندیشه و راه حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی پیوندی عمیق دارد. لذا تکلیف و وظیفه داریم از خون شهداء و آرمان های بلند حضرت امام (ره) تحت زعامت مقام معظم رهبری پاسداری نماییم و برای اعتلای بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس، بیش از پیش تلاش کنیم.
وی درادامه ضمن تاکید بر همکاری همه ادارات و نهادها در اجرای طرح جمع آوری خاطرات شهدا و رزمندگان وایثارگران و جانبازان با دبیرخانه حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس از مردم نیز خواست تا دراین امر با دست اندرکاران همکاری داشته باشند.
فرماندار قاین ادامه داد: نگاه ایثار و مقاومت در مردم شکل گرفته است وعلی رغم همه تنگناهای معیشتی در ایام اوج بیماری کرونا ،مردم صحنه های زیبایی را ترسیم کردند.
کریمی اظهارکرد: سال ۹۹ تقارن با چهل سالگی آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ملت بزرگوار ایران است ، لذا همه ادارات و سازمان ها مکلف هستند این تابلوی زیبایی را شهدای والامقام ازجوانمردی و فداکاری خود،با خون شان ترسیم نموده اند به نسل آینده بدرستی انتقال دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا