سیاسی

اصلاح و بازسازی بیش از ۱۵ کیلومتر شبکه فرسوده در روستاهای قاین

به گزارش نسیم قائن ، محمدرضا عیدی مدیرامور آب و فاضلاب روستایی قاین ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: عمر بالا و قدمت برخی از شبکه های توزیع روستایی، خطوط انتقال و همچنین تاسیسات آبرسانی روستایی در سطح شهرستان،موجب هدر رفت بالای آب می شود
وی ادامه داد: بر همین اساس طبق تعاملات انجام شده از سال ۹۶ با بخشداران بخش مرکزی، سده و نیمبلوک، روستاهایی که بیشترین حجم هدر رفت آب را دارا بودند مورد بررسی و شناسایی قرار گرفتند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات به نشست مشترک با دهیاران و بخشداریها شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به فرآیندهایی چون آسفالت و سنگ فرش معابر و در جهت هماهنگی جهت انجام امور زیربنایی در این روستاها، نسبت به تنظیم و تبیین تفاهم نامه هایی مابین این امور و دهیاری ها اقدام به عمل آمد و بر طبق این تفاهم نامه ها مقرر گردید اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده در روستاهای هدف با مشارکت خود اهالی انجام گیرد.
عیدی افزود: حفاری، نیروی کارگری، تهیه خاک سرندی و پرنمودن چاله ها پس از لوله گذاری از جمله مواردی است که طبق تفاهم نامه توسط اهالی صورت میگیرد.
وی خاطرنشان کرد: طراحی و مهندسی مجدد، تهیه لوله و اتصالات و نظارت بر نحوه اجرا از جمله فرآیندهای مربوط به امور آب و فاضلاب روستایی قاینات بوده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات با بیان اینکه در سال ۹۶ بالغ بر ۵ هزار و ۲۵۰ متر عملیات لوله گذاری اجرا شده است؛ تصریح کرد: با توجه به اهمیت اصلاح شبکه های فرسوده، این فرآیند در سه ماهه اول سال جاری نسبت به کل سال ۱۳۹۶، افزایش دو برابری داشته و برابر با ۱۰ هزار و ۱۴۲ متر لوله، مورد تعویض قرار گرفته است.
محمدرضا عیدی در پایان ابراز امیدواری کرد با همت اهالی روستاها و همچنین کمک خیرین آبرسان، بتوان بیش از پیش از اتلاف آب شرب روستاهای شهرستان جلوگیری کرده و با مدیریت صحیح توزیع از سوی این امور و مدیریت مصرف توسط مردم، بحران کم آبی در منطقه را پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا